Kolín zrušil svou akademii v Číně! Vedení klubu nemůže vystát porušování lidských práv, Arsenal by se mohl učit

Další komplikace s Čínou? Částečně ano. Po kauze zbabělého Arsenalu a jeho personálu, jenž se nezastal Mesuta Özila po kritice porušování lidských práv, se odhodlal ke správnému kroku Kolín. Ten zrušil svou akademii v asijské velmoci. Třebaže oficiální stanovisko klubu vyznívá neutrálně, mluvčí bundesligového celku se nebál promluvit.

Embed from Getty Images

Z této zprávy musí mít radost i kozel Hennes IX., jenž je v roli maskota teprve od začátku této sezony, kdy nahradil svého předchůdce Hennese VIII., který měl ve svém stáří pochopitelně zdravotní problémy. Kolín totiž zrušil svou akademii v čínském Šen-jangu. A třebaže oficiální stanovisko klubu je neutrální, funkcionáři klubu jej v médiích zdůvodnili, respektive se nebáli vyjádřit svůj názor.

Především vedoucí rady členů klubu Stefan Müller-Römer si pustil pusu na špacír: „V Číně jsou lidská práva masivně ignorována a porušována. Budují si stav absolutní kontroly nad obyvateli, což je o něco horší, než si George Orwell dokázal vůbec představit. Sledoval jsem vývoj v Číně více než 20 let a několikrát jsem tam byl. Vím o čem mluvím.“

„Proto jsem toho názoru, že by tam Kolín neměl být aktivní. Vydělávání peněz za každou cenu pro mě není možností. Kromě skutečnosti, že je sporné, zda je možné vydělat peníze, existují i ​​důležitější věci než peníze. A jako organizace, která je společensky aktivní, nemůžeme podporovat tak brutální a totalitní diktaturu,“ zakončil Römer.

Od jeho slov se částečně distancoval klubový prezident, nicméně to je způsobeno zřejmě především skutečností, že Kolín coby město je partnerem Pekingu. A fotbalový klub si zkrátka sám za sebe nemůže dovolit zasahovat do politiky, která by mohla ovlivnit partnerské spolupráce, které má město uzavřeno. Po našich zkušenostech, kdy Peking pomalu vyhlašoval válku Praze, víme své. Naše republika byla nařčena z fašismu, jak by to asi dopadlo s klubem Kolína, a co teprve s městem?

„Rozhodli jsme se nepokračovat v projektu s fotbalovou akademií v Šen-jangu kvůli současné sportovní situaci. To se týká zdrojů a našich priorit. Jiné formy možné spolupráce, například sponzorování od čínských společností, nebyly vyloučeny. Odpověď Stefana Müllera-Römera byla jeho osobním názorem a nepředstavuje oficiální postoj klubu. Kolín je partnerské město Pekingu. Nicméně náš klub stojí za svými demokratickými hodnotami a za mezinárodním dialogem,“ nechal se prezident klubu Werner Wolf.

Mohlo by vás zajímat

Komentáře

ZANECHAT ODPOVĚĎ

Zadejte svůj komentář!
Zde prosím zadejte své jméno

Tato stránka používá Akismet k omezení spamu. Podívejte se, jak vaše data z komentářů zpracováváme..

Oblíbené

Manchester City a Atlético Madrid opouštějí Superligu! Stejný krok chystá i Chelsea

Fotbal zažívá v posledních dnech a hodinách revoluci. Největší světové týmy, v čele s prezidentem Realu Madrid, se rozhodly vytvořit vlastní ligu za účelem finančního zisku. Po extrémně negativní reakci od světa se však začíná projekt rozpadat.

Velký problém pro Spartu! Krejčí ml. se zranil, chybět může po zbytek sezóny

Tuto zprávu nechtěl slyšet žádný fanoušek celku z Letné. Trenér Pavel Vrba se nejspíš bude muset do konce sezóny obejít bez Ladislava Krejčího ml., který je v této sezóně jedním z nejdůležitějších hráčů Sparty.

Bayern Mnichov vs. Leverkusen: Preview a tipy na sázení

Bayern Mnichov se po vypadnutí z Ligy mistrů může opět plně soustředit na obhajobu titulu. Vzhledem k tomu, že se těší z náskoku 7 bodů na druhé RB Lipsko, čeká ho zřejmě poklidný konec. To Leverkusen ještě musí svést tuhý boj o pohárové příčky.