Reklama

Kolik lidí sledovalo zápasy České republiky na Euru?

Rok 2021 má na sobě stále velice hrubé otisky celosvětové pandemie. Zároveň však nabídl už daleko větší vyžití než rok 2020! Hrálo se mistrovství světa v hokeji, ale hlavně také fotbalové Euro 2020 (hrané v roce 2021). Sportovní fanoušci měli teda doslova hody a ČT sbírala velice hezká čísla ve sledovanosti!

A jak si vedla sledovanost zápasů České republiky? Státní hrdost rozhodně ještě nevymřela! Fotbal je u široké veřejnosti stále méně oblíbený, což ukázal nedávný průzkum sportovní agentury, ale zdejší občané velké turnaje sledují, i když se o fotbal třeba tolik nezajímají.

Za mě je to správně. Je to kulturní událost a fandit reprezentačnímu celku by se mělo. I pokud člověk není milovníkem nejsledovanějšího sportu na světě. A že by fanoušci zklamali? To se rozhodně říct nedá!

Nejvíce sledujících měl čtvrfinálový zápas s Nizozemskem! Naší čtvrfinálové výhře přihlíželo neuvěřitelných 1,12 milionu diváků. O všechna data se podělil Luděk Mádl, kterému poskytla relevantní zdroje samotná ČT, podívejte se sami!

Zajímavostí je, že největší podíl sledovanosti měl úvodní zápas se Skotskem! Ten sledovalo 48 % všech lidí, co v tu dobu měli puštěnou televizi. Velké části obyvatel naší republiky tak neunikl exkluzivní gól Patrika Schicka.

ČT se též podělila o data, která ukázala nejsledovanější zápas bez účasti České republiky. Logicky se jednalo o finálový zápas mezi Itálií a Anglií.

Zdroje: Česká televize, Luděk Mádl

Reklama

Mohlo by vás zajímat

Komentáře

ZANECHAT ODPOVĚĎ

Zadejte svůj komentář!
Zde prosím zadejte své jméno

Tato stránka používá Akismet k omezení spamu. Podívejte se, jak vaše data z komentářů zpracováváme..

Oblíbené