Fortuna liga

Kolář zpátky v bráně, Slavie zpět na vítězné vlně. Proti Liberci rozhodla o výhře již v první půli

Slavia zvládla utkání 10. kola Fortuna ligy, na domácí půdě porazila Liberec 3:0. Vzhledem k sobotní remíze Plzně s Bohemians tak na první Západočechy ztrácí jeden bod, Viktoria má však zápas k dobru.

Slavia byla z úvodu aktivnější, první střelu utkání v podání Ewertona ale domácí gólman vyřešil. V 16. minutě už se slavilo. Petr Ševčík centrem našel Aihama Ousoua, který se hlavou nemýlil.

Domácím dal gól klid, jejich kombinace byly lepší a lepší, ve 23. minutě si navíc na balón Ševčíka naskočil Peter Olayinka a zvýšil vedení Slavie. Hosté byli pod dekou, což vyústilo tři minuty po druhé vstřelené brance.

Ve vlastním vápně totiž Ousoua stáhl Imad Rondič, což hlavní sudí po zhlédnutí opakovaného záběru posoudil jako penaltový zákrok. Stanislav Tecl sice na pokus neproměnil, z dorážky už měl ale snadnou práci.

První půle se následně už pouze dohrávala, po výměně stran mohl vedení Slavie ještě navýšit Lukáš Provod, v dobré pozici však napálil brankáře. Ze sešívaných stříkala pohoda, Liberec naopak čekal na něco, od čeho by se mohl odrazit.

Nic takového ale nepřišlo, naopak Slavia zahazovala šance. Mimo střílel Ewerton, chvíli poté pouze doprostřed Tecl. Utkání každopádně po výměně ztratilo tempo, hosté namísto snahy snížit začali přitvrzovat.

V 81. minutě byl blízko gólu střídající Václav Jurečka, v dobré pozici ale mířil jen do gólmana. V nastavení měl první pořádnou práci Ondřej Kolář, Michaela Rabušice ale vychytal a udržel čisté konto a výhru 3:0.

Zdroj: O2 TV