Spojte se s námi


Fotbal

Koeman pálí do prezidenta Barcelony: Nedali mi stejný čas jako Xavimu, kterého ani nechtěl. Proč musel odejít Messi?

Ronald Koeman letos vedl Barcelonu v jedné z jejích nejhorších sezón ve 21. století. Deváté místo v lize a pozice na hraně vyřazení z Ligy mistrů už ve skupině jej stála místo. Teď se nizozemský trenér ohlíží za angažmá na Camp Nou a pálí do prezidenta Joana Laporty.

Publikováno

dne

Ronald Koeman letos vedl Barcelonu v jedné z jejích nejhorších sezón ve 21. století. Deváté místo v lize a pozice na hraně vyřazení z Ligy mistrů už ve skupině jej stála místo. Teď se nizozemský trenér ohlíží za angažmá na Camp Nou a pálí do prezidenta Joana Laporty.

Koeman měl hodně ztíženou pozici. Z Barcelony odešel před sezónou Lionel Messi a Antoine Griezmann, vedení přivedlo náhradu v podobě Memphise Depaye a Luuka de Jonga (Agüero takřka nic neodehrál). Kvůli velké finanční krizi si prostě víc dovolit nemohlo.

Ztráta Messiho po takřka 15 letech se musela projevit. Barcelona po otřesných výkonech a výsledcích spadla až na deváté místo v tabulce, v Lize mistrů byla krok od vyřazení. Navíc chodily zprávy, že hráči nejsou s trenérem Koemanem vůbec spokojeni. Přišel tak logický krok, jímž byl vyhazov nizozemského trenéra.

Na jeho místo přišel Xavi, který nejprve s týmem vypadl z Ligy mistrů, Copa del Rey i španělského Superpoháru. Následně se ale pod jeho vedením a s novými posilami začal tým zvedat, dostal se na čtvrté místo v lize a postoupil v play-off Evropské ligy přes Neapol.

Je nutno ale přiznat, že Xavi má k dispozici kompletně jiný tým, než měl Koeman na podzim. Do útoku dostal sílu v podobě Ferrána Torrese, Pierra-Emericka Aubameyanga a Adamy Traorého. Navíc se mu uzdravil klíčový hráč Pedri, který promarodil celý podzim a do dobré formy se dostává i Ousmane Dembélé.

A to nemůže Koeman překousnout. Svůj konec v Katalánsku tak stále vidí jako křivdu. „Na Camp Nou mě nějakou dobu neuvidíte. S tímhle prezidentem nemůžu předstírat, že se nic nestalo,“ uvedl poněkud tajemně Koeman pro nizozemský deník Algemeen Dagblad.

„Nedali mi čas, který dali Xavimu. Pořád je to pro mě bolestivé. Pracoval jsem se spousty zraněními. Teď je znovu Pedri ve formě a Ousmane Dembélé… Je to znát,“ byl už konkrétnější Koeman.

Největší ztráta pro Barcelonu jistě znamenal odchod Messiho. Klub si nemohl dovolit mu nabídnout novou smlouvu z důvodu velkých finančních problémů. Proto Koeman nechápe zimní nákupy.

„Kvůli velkému naléhání klubu jsem souhlasil s odchodem některých hráčů, abychom dali do pořádku finanční situaci v klubu. Ale potom vidíte, jak přivedou někoho za 55 milionů chvilku poté, co nechali odejít Lionela Messiho… V tu chvíli se sami sebe ptáte, jestli za tím nebylo něco víc. Proč musel Messi odejít?“ ptá se 58letý kouč.

Zároveň si neodpustil i narážky na prezidenta Joana Laportu. Koeman přišel ještě za bývalého prezidenta Josepa Maria Bartomey, od nástupu Laporty už se necítil v Katalánsku dobře.

„Nebyl jsem trenér Laporty. Ten pocit jsem měl od prvního momentu, po volbách to do sebe nezapadalo. Chyběla mi potřebná podpora od vedení. Pro mě nebyly důležité peníze, chtěl jsem uspět jako trenér Barcelony. Dělal jsem, co jsem mohl, ale uvědomil jsem si, že Laporta se mě chtěl zbavit, protože on si mě nevybral,“ je přesvědčený rodák ze Zaandamu.

Xavimu se momentálně poměrně daří skloubit zkušené hráče s hladovými mladíky, fanoušci jsou s ikonou klubu naprosto spokojeni. Jenže podle Koemana se bývalý skvělý záložník neměl vůbec na lavičku usadit.

„Laporta mi tisíckrát řekl, že Xavi není trenérem pro něj, protože mu chybí zkušenosti,“ pálí do prezidenta Barcelony Koeman.

Zdroj: Marca, Algemeen Dagblad

Reklama

Oblíbené

Copyright © 2017-2024 RUIK Digital s. r. o. | Sportovní zprávy, výsledky, preview a tipy na sázení zdarma - Fotbal, Hokej, Tenis, Oktagon, UFC, Esport a F1. Ministerstvo financí varuje: Účastí na hazardní hře může vzniknout závislost! Zákaz účasti osob mladších 18 let na hazardní hře.