Spojte se s námi


Evropská liga

Koeficient po čtvrtku: Pět týmů v Evropě bude, mistr přímo do LM je ale hodně daleko

I druhý hrací den byl z pohledu českého koeficientu povedený. Triumfovala Plzeň i Slavia, oba kluby jsou stále stoprocentní. Dvě výhry a prohra znamená při dělení čtyřmi jeden bod do žebříčku. Co to znamená v širším kontextu?

Publikováno

dne

I druhý hrací den byl z pohledu českého koeficientu povedený. Triumfovala Plzeň i Slavia, oba kluby jsou stále stoprocentní. Dvě výhry a prohra znamená při dělení čtyřmi jeden bod do žebříčku. Co to znamená v širším kontextu?

TOP 12 a mistr přímo do skupiny se výhrou Lucernu na Besiktasi a remízou Bernu s CZ Bělehrad vzdálila. Oba dost možná postoupí, svůj zisk však dělí pěti. Češi jsou v mínusu o 3,025 bodu, tedy o šest výher a remízu.

Na 13. místě jsou Srbové, kteří v tomto kole bodovali za remízy Crvené Zvezdy Bělehrad proti Young Boys Bern a Bačka Topola s Olympiakosem. Ve skupině mají ještě Čukarički a svůj zisk dělí pěti.

Dánsko bodovalo díky vysoké výhře Nordsjaellandu proti Ludogoretsi 7:1.Ze 14. příčky mají seveřané na Čechy již náskok pouhého 0,15 bodu, což je jedna remíza. Dělí čtyřmi a ve hře je též FC Kodaň.

Dobré zprávy putují z Norska. Bodo Glimt doma prohrálo s belgickými Bruggami 0:1, Molde dle očekávání padlo s Leverkusenem 1:2. Z 16. místa tak nabralo ztrátu na Čechy, dělí čtyřmi a jsou v mínusu o 0,67 bodu, tedy výhru a remízu.

Ukrajinci zažili první povedený týden sezóny. Šachtar Doněck i Zorja Luhansk vyhrály, při dělení pěti to však tolik nepomohlo. Ze 17. pozice jsou vůči 15. Čechům v mínusu o 0,95 bodu – dvě výhry a remíza.

Výrazný krok dopředu neudělali ani Izraelci. Maccabi Haifa uhrálo poměrně cenný bod s Panathinaikosem, Maccabi tel Aviv však prohrálo v Belgii s Gentem. Dělí čtyřmi a na Čechy ztrácejí 1,175 bodu – dvě výhry a remízu.

Černým koněm letoška jsou Řekové. Čtyři týmy ve skupině opět bez prohry, výhra a tři remízy se počítají. Při dělení pěti ztrácí na Čechy stále dost, konkrétně 2,175 bodu. To je pět výher a remíza.

Zdroj: Football coefficient

Reklama

Oblíbené

Copyright © 2017-2024 RUIK Digital s. r. o. | Sportovní zprávy, výsledky, preview a tipy na sázení zdarma - Fotbal, Hokej, Tenis, Oktagon, UFC, Esport a F1. Ministerstvo financí varuje: Účastí na hazardní hře může vzniknout závislost! Zákaz účasti osob mladších 18 let na hazardní hře.