Spojte se s námi


Fotbal

Klubová legenda bude v 75 letech zachraňovat Crystal Palace, fanoušci nadšení nejsou

Loni v 74 letech neúspěšně zachraňoval Watford mezi anglickou elitou, letos ho stejný úkol čeká s milovaným Crystal Palace. Legenda londýnského klubu Roy Hodgson se vrací na lavičku Seagulls, fanoušci ale příliš rádi nejsou.

Publikováno

dne

Loni v 74 letech neúspěšně zachraňoval Watford mezi anglickou elitou, letos ho stejný úkol čeká s milovaným Crystal Palace. Legenda londýnského klubu Roy Hodgson se vrací na lavičku Seagulls, fanoušci ale příliš rádi nejsou.

Z pozice hlavního trenéra A-týmu byl před víkendovým zápasem s Arsenalem odvolán Patrick Vieira. Vedení ztratilo trpělivost poté, co Seagulls nevyhráli 12 zápasů v řadě a čtyři utkání v řadě neskórovali.

V londýnském derby s Gunners tým dočasně vedl Paddy McCarthy. Byl to pro něj první zápas v Premier League coby hlavní trenér, paradoxně v roli hráče též nastoupil mezi anglickou elitou jen jednou.

Nyní bude McCarthy dělat asistenta 75letému Roy Hodgsonovi. Ten v minulosti vedl anglickou reprezentaci, hlavně ale odkaučoval 162 zápasů za Palace a stal se klubovou legendou. I díky tomu, že zde strávil též část hráčské kariéry.

Přesto fanoušci nejsou z návratu Hodgsona šťastni. Přes veškeré jeho zkušenosti razil v závěru svého angažmá u Palace nemoderní rozestavení 4-4-2, navíc hrál podstatně méně pohledný fotbal než Vieira.

To si myslí i fanoušek Sean. „Vzhledem k tomu, že většina zbývajících zápasů bude proti týmům pod námi a kolem nás, měli jsme zůstat u Viery. Opět špatné rozhodnutí, žádná podpora shora. Očekáváte zázraky od manažerů, místo abyste je podpořili a dali jim čas,“ zněl nejlajkovanější komentář na Facebooku Palace oznamující příchod Hodgsona.

Příznivec Brett Hodgsonovi věří, též ae s odepsáním Vieiry nesouhlasí. „Měli jsme si Vieiru nechat? Pravděpodobně, ale problém jsou všichni ti plačící, kteří si non-stop stěžují. Roy si zaslouží šanci. Je to legenda a může to dokázat znovu. Ať tak či onak, jen si vzpomeňte, jak daleko jsme došli. 10 let v Premier League, tomu bych nikdy nevěřil.“

A Seagulls vskutku nemusejí panikařit. Z celé ligy mají nejlehčí los, budou hrát ještě se Southamptonem, Bournemouthem, Nottinghamem, Woves, Leedsem, Leicesterem, Evertonem, West Hamem a Fulhamem, z těžších vyzvou pouze Tottenham.

Zdroj: Crystal Palace, Facebook

Reklama

Oblíbené