Klopp: Nejsem oprávněn se vyjadřovat ke koronaviru, jsem jen špatně oholený chlap s kšiltovkou!

V italské Serii A uzavřou pro diváky z obavy před rozšířením epidemie viru COVID-19 na měsíc všechny stadiony, některé zápasy byly odloženy na neurčito. Hrozí toto i Anglii? Novináři se zeptali Jürgena Kloppa.. a zle pochodili.

Embed from Getty Images

Ten totiž nadále kromě neuvěřitelných trenérských dovedností prokazuje i vysoce rozvinutý selský rozum. Oproti mnoha známým osobnostem, které mají nutkání se vyjadřovat takřka ke všemu dění na světě, aniž by měli dostatečné znalosti o probíraném tématu, přiznal pravý opak.

“Víte, dost mě vadí, že je v tomto světě brán názor fotbalového manažera jako důležitý v jiných věcech než fotbalových. Nerozumím tomu, proč tomu tak je,” začal Klopp.

“Není podstatné, co říkají známí lidé. Musíte o důležitých problémech mluvit ve správné rovině, tedy s osobami, které tomu skutečně rozumí!”

“Uvědomělí lidé by měli říkat ostatním, co je správné děla a co není, ať už je to koronavirus či jiná problematika. Ne fotbaloví manažeři. Nerozumím politice, nerozumím koronaviru.”

“Jsem jen chlap, co nosí kšiltovku a je špatně oholen,” uzavřel mírně rozčilený kouč Reds.

A právě proto je mezi tolika fotbalovými fanoušky oblíben. Na nic si nehraje, drží se nohama při zemi, nenabyl dojmu, že je král všeho vědění a nepřekonatelný myslitel.

Viva la Klopp, chtělo by se říci.

The FA (Anglická fotbalová asociace) se prozatím rozhodla, že hráčům a rozhodčím “jen” zakáže podávání si rukou před a po zápase, aby omezila osobní kontakt hráčů. Je otázka, do jaké míry je to opatření ospravedlnitelné, když během hry se stejně hráči navzájem dotýkají.

Mohlo by vás zajímat

Komentáře

ZANECHAT ODPOVĚĎ

Zadejte svůj komentář!
Zde prosím zadejte své jméno

Tato stránka používá Akismet k omezení spamu. Podívejte se, jak vaše data z komentářů zpracováváme..

Oblíbené

Letenský svatostánek, kde se psala historie ČR, a především domov všech Sparťanů

Na Letné, jak se přezdívá Generali Česká Pojišťovna Aréně, se odehrály velké fotbalové bitvy, k velkým zápasům zde nastoupila i česká reprezentace a poblíž se tvořila budoucnost české demokracie.

Kouč Lampard byl oficiálně odvolán! Jeho nástupcem by měl být bývalý kouč PSG

Bylo jen otázkou času, než přijde radikální změna na pozici trenéra Chelsea. Vedení klubu se v pondělí definitivně rozhodlo vyhodit Franka Lamparda. Legenda Chelsea doplatila na nepříznivé výsledky týmu. Jeho nástupcem by měl být Thomas Tuchel.

Neuvěřitelné statistiky Jindřicha Trpišovského! Stane se historicky nejlepším koučem Slavie?

Slavia Praha si v sobotu poradila s Karvinou, na jejíž půdě dokázala vyhrát 3:1. I nadále tak pokračuje ve své dominanci napříč Fortuna ligou a po patnácti kolech je stále neporažená. Za úspěchy sešívaných z velké části stojí trenér Jindřich Trpišovský, který má nakročeno k tomu, aby se zapsal do slávistických kronik...