Klopp: Nejsem oprávněn se vyjadřovat ke koronaviru, jsem jen špatně oholený chlap s kšiltovkou!

V italské Serii A uzavřou pro diváky z obavy před rozšířením epidemie viru COVID-19 na měsíc všechny stadiony, některé zápasy byly odloženy na neurčito. Hrozí toto i Anglii? Novináři se zeptali Jürgena Kloppa.. a zle pochodili.

Embed from Getty Images

Ten totiž nadále kromě neuvěřitelných trenérských dovedností prokazuje i vysoce rozvinutý selský rozum. Oproti mnoha známým osobnostem, které mají nutkání se vyjadřovat takřka ke všemu dění na světě, aniž by měli dostatečné znalosti o probíraném tématu, přiznal pravý opak.

“Víte, dost mě vadí, že je v tomto světě brán názor fotbalového manažera jako důležitý v jiných věcech než fotbalových. Nerozumím tomu, proč tomu tak je,” začal Klopp.

“Není podstatné, co říkají známí lidé. Musíte o důležitých problémech mluvit ve správné rovině, tedy s osobami, které tomu skutečně rozumí!”

“Uvědomělí lidé by měli říkat ostatním, co je správné děla a co není, ať už je to koronavirus či jiná problematika. Ne fotbaloví manažeři. Nerozumím politice, nerozumím koronaviru.”

“Jsem jen chlap, co nosí kšiltovku a je špatně oholen,” uzavřel mírně rozčilený kouč Reds.

A právě proto je mezi tolika fotbalovými fanoušky oblíben. Na nic si nehraje, drží se nohama při zemi, nenabyl dojmu, že je král všeho vědění a nepřekonatelný myslitel.

Viva la Klopp, chtělo by se říci.

The FA (Anglická fotbalová asociace) se prozatím rozhodla, že hráčům a rozhodčím “jen” zakáže podávání si rukou před a po zápase, aby omezila osobní kontakt hráčů. Je otázka, do jaké míry je to opatření ospravedlnitelné, když během hry se stejně hráči navzájem dotýkají.

Mohlo by vás zajímat

Komentáře

ZANECHAT ODPOVĚĎ

Zadejte svůj komentář!
Zde prosím zadejte své jméno

Tato stránka používá Akismet k omezení spamu. Podívejte se, jak vaše data z komentářů zpracováváme..

Oblíbené

Nejlepší hráči Midtjyllandu, na které si musí dát Slavia velký pozor

Již v úterý večer se sešívaní utkají s dánským mistrem o vstupenku do Ligy mistrů. První zápas se odehraje v Edenu, odveta je na programu ve středu 30. září. Že slávisty nečeká nic lehkého je dobře známo. Na co a zejména na koho by si však sešívaní měli dávat pozor?

Pikantní přestup ve Španělsku! Suárez putuje do Madridu, hrát bude nově pod Simeonem

Luis Suárez strávil ve slunné Barceloně 6 let, teď však spojení hrotového útočníka s Blaugranas končí. Bude se stěhovat do hlavního města Španělska, kde bude nastupovat za Atlético Madrid.

Bez jízdenky cestovat v českém fotbale nelze, jeden klub to ale přeci jenom dokázal

Kresba, kterak si představitelé i nejsilnějších českých klubů musí od příslušné osoby kupovat jízdenku, aby jejich týmy nebyly poškozovány – naopak protežovány – a mohly naplňovat sportovní cíle, vyvolala velký ohlas. A rovněž pobouření jak to v českém fotbale chodí.