Spojte se s námi


Fortuna liga

Klíčový záložník Sigmy Jakub Plšek odchází do Maďarska, ulovila ho Puskás Akadémia FC

Publikováno

dne

Sigma Olomouc se musí vypořádat s další sportovně nepříznivou situací. Po neshodách s trenérem Látalem klubu hrozí odchod šikovného Pilaře, ještě důležitější hráč Jakub Plšek přestupuje do zahraničí.

Zdroj: sigmafotbal.cz

Informaci dnes oznámil samotný klub na svých oficiálních webových stránkách sigmafotbal.cz. V článku informuje, že se Plšek rozhodl přijmout vábení maďarského celku, který jej lanaří od léta minulého roku. Po podzimní části FORTUNA:LIGY si tak může vedení Akadémia FC mnout ruce – transfer byl dotažen.

„Sám Jakub se vyjádřil, že by rád přijal novou výzvu v podobě zahraničního angažmá. Jsme proto rádi, že jednání s Puskás Akadémia byla úspěšná,“ vyjádřil se k situaci sportovní manažer Ladislav Minář.

Jakub Plšek s fotbalem začal ve Vsetíně, do Olomouce se však stěhoval již ve 13 letech a za Sigmu odehrál dohromady šest celých ročníků. Během tohoto období nastoupil do 186 utkání a vstřelil 62 branek. K tomu si ještě připsal 15 asistencí. Byť se Sigmou zažil kromě úspěšnějších období i dva sestupy, působení v klubu rozhodně nelituje.

„Jsem moc rád, že jsem mohl být součástí SK Sigma Olomouc. V Olomouci jsem vyrostl, budu na ní vzpomínat a klukům budu i nadále držet palce. Hledal jsem nové výzvy a chtěl jsem otevřít novou kapitolu v mé kariéře. Jsem šťastný, že jsem se zalíbil tak ambicióznímu a dobrému týmu. Zdejší prostředí a podmínky jsou úžasné,“ uvedl Plšek.

V maďarském klubu podepsal smlouvu na 2 a půl sezóny. Puskás Akadémia FC se momentálně nachází na čtvrtém místě tabulky OTP Bank Ligy a na jaře ji tak čeká boj o evropské poháry.

Reklama

Oblíbené