Spojte se s námi


Bundesliga

Kingsley Coman si může oddechnout! Jeho zranění není vážné a měl by stihnout začátek přípravy na jaro

Publikováno

dne

Poměrně pozitivní zpráva dorazila z Mnichova. Po hororově vypadajícím zranění, jenž si sám přivodil Kingsley Coman v utkání s Tottenhamem, se leckdo obával, že by to pro talentovaného křídelníka mohl být konec sezony a že by nestihl EURO. Tyto obavy jsou ale nyní zažehnány. Bayern sice nezveřejnil, jak dlouhá absence tohoto rychlíka bude. Nicméně zveřejnil rozsah zranění a ta napovídají, že by doba jeho absence neměla být extrémně dlouhá.

V první půli běžel Kingsley Coman za míčem, který mohl klidně vypustit a nechat jej doputovat do zámezí. Snaha ohrozit soupeře mu to však nedovolila a tak zpracovával extrémně složitý míč, během čehož se sám zranil. V obrovské rychlosti špatně došlápl a poté z poměrně velké výšky i nepříjemně dopadl. Tři minuty byl ošetřován a vypadalo to s ním zle.

Stadion opouštěl o berlích. Už během utkání byl převezen do nemocnice. Na nic se nečekalo, neboť Coman má se zraněními dlouhodobě problémy, tudíž nebylo proč jeho vyšetření oddalovat.

Ihned po zápase v rozhovoru trenér Hansi Flick mluvil o tomto zranění jako o stínu nad skvělým utkáním, přičemž rovnou prozradil, že stav francouzského reprezentanta by neměl být nikterak vážný.

Přetržení zkříženého vazu tedy bylo vyloučeno a čekalo se jen na přesnou diagnózu. Ta zní jasně – Coman si natrhl kolenní pouzdro. Toto zranění není samo o sobě kdovíjak závažné. Třiadvacetiletý křídelník tak zmešká tři bundesligové duely, které zbývají do konce podzimní části, a měl by stihnout začátek přípravy na jarní část sezony, jenž startuje v lednu.

Výhodou je, že se to obejde bez operace. Coman bude poraněné koleno léčit především klidem. Mimo zranění kolena si však Francouz natáhl šlachu v oblasti bicepsu ramena a rovněž si při pádu narazil kotník. Ani jedno z poranění naštěstí není natolik vážné, aby hvězdičku Bayernu na dlouhou dobu vyřadilo ze hry.

Reklama

Oblíbené