Kingsley Coman si může oddechnout! Jeho zranění není vážné a měl by stihnout začátek přípravy na jaro

Poměrně pozitivní zpráva dorazila z Mnichova. Po hororově vypadajícím zranění, jenž si sám přivodil Kingsley Coman v utkání s Tottenhamem, se leckdo obával, že by to pro talentovaného křídelníka mohl být konec sezony a že by nestihl EURO. Tyto obavy jsou ale nyní zažehnány. Bayern sice nezveřejnil, jak dlouhá absence tohoto rychlíka bude. Nicméně zveřejnil rozsah zranění a ta napovídají, že by doba jeho absence neměla být extrémně dlouhá.

V první půli běžel Kingsley Coman za míčem, který mohl klidně vypustit a nechat jej doputovat do zámezí. Snaha ohrozit soupeře mu to však nedovolila a tak zpracovával extrémně složitý míč, během čehož se sám zranil. V obrovské rychlosti špatně došlápl a poté z poměrně velké výšky i nepříjemně dopadl. Tři minuty byl ošetřován a vypadalo to s ním zle.

Stadion opouštěl o berlích. Už během utkání byl převezen do nemocnice. Na nic se nečekalo, neboť Coman má se zraněními dlouhodobě problémy, tudíž nebylo proč jeho vyšetření oddalovat.

Ihned po zápase v rozhovoru trenér Hansi Flick mluvil o tomto zranění jako o stínu nad skvělým utkáním, přičemž rovnou prozradil, že stav francouzského reprezentanta by neměl být nikterak vážný.

Přetržení zkříženého vazu tedy bylo vyloučeno a čekalo se jen na přesnou diagnózu. Ta zní jasně – Coman si natrhl kolenní pouzdro. Toto zranění není samo o sobě kdovíjak závažné. Třiadvacetiletý křídelník tak zmešká tři bundesligové duely, které zbývají do konce podzimní části, a měl by stihnout začátek přípravy na jarní část sezony, jenž startuje v lednu.

Výhodou je, že se to obejde bez operace. Coman bude poraněné koleno léčit především klidem. Mimo zranění kolena si však Francouz natáhl šlachu v oblasti bicepsu ramena a rovněž si při pádu narazil kotník. Ani jedno z poranění naštěstí není natolik vážné, aby hvězdičku Bayernu na dlouhou dobu vyřadilo ze hry.

Mohlo by vás zajímat

Komentáře

ZANECHAT ODPOVĚĎ

Zadejte svůj komentář!
Zde prosím zadejte své jméno

Tato stránka používá Akismet k omezení spamu. Podívejte se, jak vaše data z komentářů zpracováváme..

Oblíbené

Liberec si brousí zuby na útočníky pražských ‘S’, zároveň by rád přivítal Hušbauera

Deník Sport přišel s informací, která zaujme fanoušky nejen Slovanu Liberec, ale také oba tábory pražských 'S'. Údajně byla započata jednání o...

Marek Jankulovski opouští pozici sportovního ředitele Baníku. Kam povedou jeho další kroky?

V Baníku Ostrava dochází před spuštěním nového ligového ročníku 2020/2021 ke změnám nejen hráčským, ale i funkcionářským. Pozici sportovního ředitele již nebude...

Václav Černý opět mění působiště! Z Utrechtu odchází hostovat do Twente

Před rokem Václav Černý nadobro a nenávratně opustil slavný Ajax Amsterdam, v němž se navzdory slibným předpokladům i kvůli častým zdravotním komplikacím...