Spojte se s námi


Bundesliga

Kimmich promluvil o složitém období v Bayernu: Důvěra mezi mnou a klubem byla zničena. Opustí bavorský celek?

Joshua Kimmich je v poslední době opět předmětem nejrůznějších spekulací, které se týkají jeho budoucnosti. Jedná se o jednoho z nejlepších hráčů planety a lídra Bayernu Mnichov, není tedy divu, že je o něj zájem. Nyní hráč promluvil o kritickém období v Bavorsku a přiznal velkou zajímavost.

Publikováno

dne

Joshua Kimmich je v poslední době opět předmětem nejrůznějších spekulací, které se týkají jeho budoucnosti. Jedná se o jednoho z nejlepších hráčů planety a lídra Bayernu Mnichov, není tedy divu, že je o něj zájem. Nyní hráč promluvil o kritickém období v Bavorsku a přiznal velkou zajímavost.

Bonus 500 Kč ZDARMA během celého EURO 2024

Vsaď teď
18+ Ministerstvo financí varuje: Účastí na hazardní hře může vzniknout závislost.

Už dlouhých devět let je Joshua Kimmich klíčovým hráčem Bayernu Mnichov. Za tu dobu se vypracoval mezi lídry i klubové legendy. Stejně tak je dlouhodobě klíčovým hráčem německé reprezentace. Čím dál častěji se ale mluví o tom, že by se mohl odhodlat ke změně.

Má 29 let a chce-li učinit nějaký velký krok, nastává k tomu ideální čas. Poslední roky byl spojován s odchodem z bavorského velkoklubu a nejinak je tomu nyní. Dlouho se mluví o zájmu Barcelony, ta se měla na jeho dostupnost ptát i letos.

Ostatně to dává naprostý smysl. Katalánce nyní vede Hansi Flick, pod jehož vedením zažil Kimmich v Bayernu památnou sezonu, během níž se radoval z treblu. Šel by tak za zajímavou výzvou, ale měl by tam také jistotu nejen v osobě Flicka, ale také bývalého spoluhráče Roberta Lewandowského.

Velkým problémem ale může být přestupová suma. Navíc není jisté, zdali sám hráč skutečně o přestup stojí. Mimo to má Kimmich v Mnichově stále smlouvu. Ale už jen do léta 2025. Spekulace jsou tedy čím dál více na místě.

V médiích se navíc začala řešit jeho slova z dokumentu, který zveřejnila německá stanice ZDF. Vynikající fotbalista v něm totiž promluvil o složitém období v klubu.

Kimmich promluvil o zničené důvěře mezi ním i klubem

Joshua Kimmich patří nejen mezi klíčové hráče, ale také mezi velké idoly. Nikdy nebyl předmětem nějakých skandálů. Je hodně výjimečný i tím, že nemá agenta a vše si řeší sám. Nicméně v období, kdy zuřila pandemie koronaviru, si jeden škraloup přeci jen připsal.

Tehdy totiž odmítl podstoupit očkování proti koronaviru, což ve zmíněném dokumentu označil za brutální období. „Přátelé mi říkali, že kdybych se očkoval, umřelo by méně lidé. Bylo to šílené. Pokud bych neměl podporu rodiny, bylo by snadné se psychicky zhroutit,“ cituje jej server GetFootballNewsGermany.

To ale nebylo vše. Pociťoval totiž také zhoršení vztahu s Bayernem: „Dlouho jsem se cítil osaměle. Tou dobou jsem byl v klubu sedmým rokem, netočily se kolem mě nějaké skandály, tohle byla první kaňka. Ale všiml jsem si, jak Bayern reagoval. Byl jsem zklamaný, ranilo mě to.“

Krátce před rozhodnutím se neočkovat podepsal Kimmich smlouvu do roku 2025. Posléze toho ale chvíli zřejmě litoval. Bayern mu totiž odmítal vyplácet mzdu. Bylo to však pravidlo, které v klubu platilo pro každého, kdo se odmítl nechat očkovat, nakazil se koronavirem a musel být v karanténě.

„Co v takový moment uděláte? Necháte se očkovat, abyste mohli znovu hrát? Nebo budete týdny a měsíce v obavách, nebudete smět hrát? Smlouvu jsem prodloužil s cílem vyhrát Ligu mistrů. Ale pocit důvěry, který jsem měl v klub předtím, byl zničen,“ nechal se slyšet německý fotbalista.

To vše je ale minulost. Od té doby se toho mnoho změnilo. Včetně toho, že se Kimmich nechal očkovat. Mimo jiné i kvůli tomu, že koronavirus sám prodělal. Posléze litoval, že s očkováním tolik otálel. Byl však obezřetný. Čekal, až budou vakcíny pořádně prozkoumány.

Přesto má stále kontrakt jen do příštího léta. Zájem o něj kromě Barcelony má mít i Manchester City, kolem krouží také kluby ze Saúdské Arábie.

Zdroj: ZDF, Transfermarkt, GetFootballNewsGermany

Reklama

Oblíbené

Copyright © 2017-2024 RUIK Digital s. r. o. | Sportovní zprávy, výsledky, preview a tipy na sázení zdarma - Fotbal, Hokej, Tenis, Oktagon, UFC, Esport a F1. Ministerstvo financí varuje: Účastí na hazardní hře může vzniknout závislost! Zákaz účasti osob mladších 18 let na hazardní hře.