Keita Baldé: Není náhodou, že z La Masie vychází tolik dobrých hráčů

Odchovanec Barcelony Keita Baldé Diao, jenž aktuálně válčí za Monako, povykládal o svém čase stráveném právě v katalánské akademii a vzpomínal v dobrém. Na zdejší výchovný systém měl jenom slova chvály.

Embed from Getty Images

Barcelona vás nejprve učí a chová se jako ke člověku a až potom jako k fotbalistovi. Není štěstím, že z La Masie vzešlo tolik dobrých hráčů. Znamená to, že něco děláte dobře. Viděl jsem tam hráče jako Icardi, Deulofeu, Bartra, Sergi Roberto, Dos Santos a Bellerín a pořád tam jsou noví. I teď v karanténě brzy vstávám.

Je to stejné jako v tréninkové dny. Hodinu a půl cvičím – 45 minut na rotopedu a 45 minut silového tréninku. Takový program nám poslali zaměstnanci Monaka. Každý má svůj individuální. Odpoledne relaxuji, dávám si siestu a hraji se svým synem. Situace ve světě je bohužel obtížná. Mám příbuzné ve Španělsku a Senegalu.

Já jsem mezitím se svou partnerkou a synem v Monte Karlu. Všechno je zde dobře organizováno a lidé dodržují pravidla. Četl jsem o situaci v Itálii a Španělsku a doufám, že vše co nejdříve vrátí do normálu. Daroval jsem peníze v boji proti koronaviru. Dělám totiž všechno co můžu pro mou rodinu a lidi, které miluji.

Musíte taková gesta dělat sám od sebe a nečekat na to, až vás někdo požádá.“ Dodejme, že pětadvacetiletý rodák z Arbúcies má na svém kontě v této sezoně 26 zápasů (21 v Ligue 1, 1 v Coupe de France a v 2 v Coupe de la Ligue, ve kterých dal 8 gólů (4 ligové a 4 pohárové) a na 4 nahrál (všechny v lize).

Mohlo by vás zajímat

Komentáře

ZANECHAT ODPOVĚĎ

Zadejte svůj komentář!
Zde prosím zadejte své jméno

Tato stránka používá Akismet k omezení spamu. Podívejte se, jak vaše data z komentářů zpracováváme..

Oblíbené

MS v Bělorusku se určitě neuskuteční. Zatím se hledají jiné varianty

Světový šampionát se kvůli neklidné situaci v Bělorusku s jistotou konat nebude. IIHF se teď snaží najít nové řešení, jak situaci zvládnout. Ve hře je řada dalších států.

Fanoušci Arsenalu mohou začít slavit! Přestupová hádanka jménem Özil je vyřešená

Bývalý německý reprezentant Mesut Özil konečně mění působiště, když míří do tureckého Fenerbahce. To určitě uvítají jak fanoušci, tak klubová kasa, kterou několik let ždímal.

Případ Kuchta: Zahodil dvě obrovské šance, ale nakonec je proměnil. Našla Slavia konečně svého útočníka č.1?

Před sezónou nikdo příliš nechápal, proč si Slavia stahuje Jana Kuchtu zpět do Edenu. V útoku měla Musu, Tecla a Júsufa, na co tedy další útočník? Jindřich Trpišovský ale znovu ukázal, že ví, co dělá.