Spojte se s námi


Fotbal

Když karma neplatí. Martinez po MS zesměšňoval Mbappého, od té doby nedostal gól

Karma a sport nejdou k sobě. Čerstvou výjimkou byla výhra Arsenalu gólem v závěru nad Manchesterem City po chybném nevyloučení Matea Kovačiče. Jinému hráči z Premier League ale jako by se karma otočila zády.

Publikováno

dne

Karma a sport nejdou k sobě. Čerstvou výjimkou byla výhra Arsenalu gólem v závěru nad Manchesterem City po chybném nevyloučení Matea Kovačiče. Jinému hráči z Premier League ale jako by se karma otočila zády.

Těžko zapomenout na oslavy Argentiny po historickém triumfu v Kataru. Finálová přestřelka nabídla šest gólů, mimochodem tři z kopačky Kyliana Mbappého. Vyrovnaný souboj rozhodl až penaltový rozstřel.

K pokutovým kopům vůbec nemuselo dojít, kdyby Emiliano Martinez v poslední minutě prodloužení nechytil tutovou šanci Randala Kolo Muaniho. Tehdy jistě netušil, že nastartoval rekordní sérii bez inkasování branky.

Poté, co vychytal vítězné penalty, při několikadenních oslavách četně zesměšňoval Mbappého. Mimo jiné třeba tím, že si v Buenos Aires hrál s panenkou, na jejíž hlavě byl nalepený obličej francouzské hvězdy.

Francouzští fanoušci na Martineze zanevřeli, jeho to však zjevně pouze povzbudilo. Od konce šampionátu v Kataru nastoupil do sedmi utkání národního týmu a neinkasoval ani jednou. Celkové skóre je 18:0!

V součtu to bez nastavení znamená 622 minut. Nejedná se o kulaté číslo, jelikož v závěru přátelského utkání s Curacaem (7:0) střídal. Přesto je to rekord mezi všemi gólmany historie Argentiny.

Martinez překonal sérii Sergia Goycocheji z roku 1991. „Tento rekord není jen můj, je to důkaz tvrdé práce a obětavosti celého mého týmu,“ řekl hrdina v pozápasovém rozhovoru. Další minuty může přidat ve středu v Peru.

Martinez jako by zesměšněním Mbappého opravdu potěšil štěstinu. Daří se mu totiž i na klubové scéně. S Aston Villou táhne nejdelší domácí ligovou sérii bez porážky od roku 1983, je dlouhá již deset utkání.

Zdroj: Transfermarket, Premier League

Reklama

Oblíbené

Copyright © 2017-2024 RUIK Digital s. r. o. | Sportovní zprávy, výsledky, preview a tipy na sázení zdarma - Fotbal, Hokej, Tenis, Oktagon, UFC, Esport a F1. Ministerstvo financí varuje: Účastí na hazardní hře může vzniknout závislost! Zákaz účasti osob mladších 18 let na hazardní hře.