Spojte se s námi


Fotbal

Kdo v Premier League posiluje nejlépe? Zatím to vypadá na prvoligového nováčka

Přestupové období je v plném proudu a zatímco některé kluby Premier League na trhu váhají, jiné s posilováním nezahálejí. Utrácet hodně ještě ale neznamená utrácet dobře? Kdo tedy utrácí nejlépe?

Publikováno

dne

Přestupové období je v plném proudu a zatímco některé kluby Premier League na trhu váhají, jiné s posilováním nezahálejí. Utrácet hodně ještě ale neznamená utrácet dobře? Kdo tedy utrácí nejlépe?

Za vítěze přestupového období v Anglii by v jeho raných fázích většina fanoušků asi považovala Tottenham Hotspur. A ačkoliv kohouti posilují citelně a kupují kvalitní hráče, je otázka, zda posilují svou základní jedenáctku nebo spíš sestavu celkově.

Richarlison, Bissouma nebo třeba i Lenglet mají rozhodně silnou konkurenci, kterou nebude v jejich podání snadné o místo připravit. Conte bude ale určitě těžit z možností, které se mu příchody těchto a dalších hráčů otevírají.

Spurs má vedle toho však ještě jeden problém – aby se mohli v tabulce nějak posunout a hodnotit příští sezónu z hlediska ligového umístění jako pokrok a úspěch, musejí překročit zatraceně velkou propast. Tu v jednom přestupovém období nezasypou ať přivedou koho chtějí. Loví konec konců, mimo Chelsea, neuvěřitelně silný Liverpool a Manchester City.

Klub, který podobný handicap nemá a sám citelně posiluje, je Nottingham Forest. Jejich sezóna se bude hodnotit jednoduše: zachránili se/sestoupili. A k záchraně jdou už v přestupovém okně mílovými kroky.

Pro své 5-3-2 přivádějí naprosto ideální hráče. Awoniyi exceloval při protiútocích, na které bude Forest zřejmě nucený hrát. Omar Richards je neuvěřitelně kvalitní levý bek, který dokáže předvést hodně směrem dopředu, což Nottingham kvůli absenci tradičních křídel v jejich rozestavení potřebuje, a zároveň dost jistý směrem dozadu.

Pravého beka si pojistili dvojicí Neco Williams a Giulian Biancone. Oba mladí hráči s výrazným potenciálem. I kdyby jeden z nich neuspěl, stále mají tento klíčový post pojištěný tím druhým.

Pro houževnatý, přímočarý fotbal přivedli i ideální stopera. Moussa Niakhaté hrát v Mainzu dost podobný styl fotbalu. Na míči velmi silný střední obránce, právě on by mohl být tím, kdo bude dlouhými balóny hledat výše zmíněné spoluhráče v náběhu. Deana Hendersona jako posilu do branky netřeba představovat.

Nottingham Forest zjevně přesně ví, co potřebuje a podle toho koná. Posilují hodně a máme spoustu indicií, abychom mohli říct, že posilují i dobře. Jejich konání na přestupovém trhu by určitě nemělo uniknout pozornost reflektorů, zaměřených hlavně na kluby velké šestky.

Zdroj: Premier League

Reklama

Oblíbené

Copyright © 2017-2024 RUIK Digital s. r. o. | Sportovní zprávy, výsledky, preview a tipy na sázení zdarma - Fotbal, Hokej, Tenis, Oktagon, UFC, Esport a F1. Ministerstvo financí varuje: Účastí na hazardní hře může vzniknout závislost! Zákaz účasti osob mladších 18 let na hazardní hře.