Spojte se s námi

Euro 2024

Kdo nahradí tři hříšníky v základní sestavě proti Moldavsku?

Českou reprezentaci čeká zápas roku. V kvalifikačním duelu proti Moldavsku musí uhrát remízu, aby postoupila na EURO. Jenže o víkendu vedení vyřadilo tři hráče základní sestavy, kteří si vyrazili na párty. Kdo je nahradí?

Publikováno

dne

Českou reprezentaci čeká zápas roku. V kvalifikačním duelu proti Moldavsku musí uhrát remízu, aby postoupila na EURO. Jenže o víkendu vedení vyřadilo tři hráče základní sestavy, kteří si vyrazili na párty. Kdo je nahradí?

Jakub Brabec, Vladimír Coufal, Jan Kuchta. To jsou jména tří hráčů, kteří vyrazili ze soboty na neděli do olomouckého nočního klubu Belmondo. Reprezentace na to v neděli dopoledne reagovala jejich vyhazovem z aktuálního srazu.

O den dříve přitom všichni byli v základní sestavě proti Polsku na Varšavském stadionu. Kdo tedy nastoupí od první minuty místo nich proti Moldavsku?

Jakub Brabec a Jan Kuchta asi jsou nahraditelní, útočník Sparty momentálně totiž neoplývá dobrou formou a proti Polsku patřil k nejhorším na hřišti. Nejvíc bude bolet ztráta beka z Premier League.

Na jeho místo si nejspíš stoupne David Douděra, který v Polsku nastoupil jako levý halfbek. Do leva by se tak mohl postavit obránce Benfiky Lisabon David Jurásek.

Kdo nahradí Brabce? Ve hře je varianta, že by Češi přešli do čtyřobráncové formace a problém by se vyřešil sám, na stoperu by zůstal Tomáš Holeš s Davidem Zimou.

Pokud by trenér Šilhavý opět vsadil na tříobráncový systém, nabízí se mladý Martin Vitík, pro kterého by to byl první soutěžní start v reprezentaci. Nedá se však vyloučit ani varianta, že by na pravém stoperu nastoupil Lukáš Masopust, který zde tuto sezónu hojně nastupuje v červenobílém dresu.

Tři varianty do útoku

A koho do útoku místo Kuchty? Na první dobrou se nabízí Tomáš Čvančara, který byl nejprve z nominace opomenutý, následně po brance do sítě Wolfsburgu ale donominovaný. K dispozici je také Adam Hložek, jehož minutáž je však v Leverkusenu tristní a ani v druhém poločase v Polsku nepředvedl, že by si zasloužil více minut.

Poslední nečekanou volbou by mohl být Tomáš Chorý. Jaroslav Šilhavý jej nominoval právě kvůli tomuto zápasu, jelikož svými centimetry a hrou ve vápně by mohl být na pevnou obranu Moldavska platný. Vytáhlého útočníka si však nejspíš Šilhavý ponechá až na konec zápasu, pokud se zápas nebude vyvíjet podle představ.

Zdroj: Česká fotbalová reprezentace

Reklama

Oblíbené