Spojte se s námi


Bundesliga

Kdo jsou novopečení mistři Bundesligy? Tři Češi, supertalent i další horké zboží

Fotbalisté Bayeru Leverkusen se stali o víkendu mistry Bundesligy. Nejen, že se tak stalo poprvé v historii, ale zároveň v sezóně doposud neprohráli a přerušili 11 let trvající mistrovskou sérii Bayernu. Kdo jsou jednotliví hráči Bayeru, kteří pomohli týmu k titulu?

Publikováno

dne

Fotbalisté Bayeru Leverkusen se stali o víkendu mistry Bundesligy. Nejen, že se tak stalo poprvé v historii, ale zároveň v sezóně doposud neprohráli a přerušili 11 let trvající mistrovskou sérii Bayernu. Kdo jsou jednotliví hráči Bayeru, kteří pomohli týmu k titulu?

Brankáři

Lukáš Hrádecký – 34 let

Rodák z Bratislavy, který vyrůstal ve Finsku je kapitánem mistrovského týmu. Milovník piva, který má velmi blízko k české trojici. Jeden z absolutních lídrů Bayeru a v kabině velice oblíbený.

Matěj Kovář – 23 let

Brankář pro pohárová utkání. Bývalý sparťanský gólman je výborný ve hře nohama. S Hrádeckým má pohodový vztah, oba se navzájem podporují a tvoří velmi kvalitní a spolehlivou dvojici.

Niklas Lomb – 30 let

Borec, který je od roku 2008 s výjimkou hostování nepřetržitě v Leverkusenu. Je brankářskou trojkou a nemá ani ambice na to v hierarchii poskočit. Důležitý pro vnitřní klima v kabině.

Obrana

Jonathan Tah – 28 let

Jazykový talent, který diriguje svoje spoluhráče i anglicky, francouzsky nebo španělsky. Před zápasy poslouchá africkou hudbu. Svoje výkony posunul na hodně špičkovou úroveň a patří i do základu reprezentace.

Edmond Tapsoba – 25 let

Obránce z Burkiny Faso, který si rád přispí. Přišel v roce 2020 z portugalské ligy za 18 milionů eur. Pokud z Leverkusenu odejde, bude to za 90 nebo 100 milionů eur. Tak vysoká je jeho výstupní klauzule.

Odilon Kossounou – 23 let

Získal primát pro nejméně oblíbeného protihráče na trénincích. Mistr Afriky s Pobřežím slonoviny je v civilu spíše tichý a stydlivý. Na hřišti z něj ale vyzařuje úplný opak.

Piero Hincapié – 22 let

Už v 18 letech opustil svůj domovský Ekvádor a šel hrát fotbal do Argentiny. Jediný levák mezi hráči, kteří jsou schopni hrát ve středu obrany. Povedlo se mu vyvarovat se zbytečných vyloučení.

Josip Stanišić – 24 let

Bayer si ho zapůjčil z Mnichova, protože si myslel, že by se mu mohl hodit. Je schopný hrát wingbeka na obou krajích nebo i ve stoperské trojici. Trefil se proti svému chlebodárci Bayernu, kam se pravděpodobně po sezóně vrátí.

Alejandro Grimaldo – 28 let

Výborná levačka, skvělé přímé kopy. Často se stahuje do středu hřiště, kde funguje jako takový skrytý špílmachr. Navíc přišel zadarmo. Na letním soustředění porazil spoluhráče v motokárách.

Jeremie Frimpong – 23 let

Když přišel ze Celtiku, znali ho jenom fotbaloví fajnšmekři. Teď už ho zná a chce celá Evropa. Nesmírně rychlý, vytrvalý, neúnavný a taky produktivní. Je s podivem, že nenastupuje častěji za nizozemskou reprezentaci.

Záloha

Granit Xhaka – 31 let

Jeden z hlavních lídrů týmu. Přišel v létě po anabázi v Arsenalu. Stal se prodlouženou rukou trenéra, hráčem důležitým pro určování rytmu hry ve středu hřiště. Přinesl vítěznou mentalitu a mužstvo jde za ním.

Exequiel Palacios – 25 let

Argentinský mistr světa, který v sobě snoubí techniku s dynamikou a agresivitou. Král presinku, buldok, který i přes drobnější postavu neuhne z žádného souboje a navíc přidá ofenzivní nadstavbu. Ideální osmička.

Robert Andrich – 29 let

Odchovanec Herthy, který se přes Drážďany, Wiesbaden, Heidenheim a Union dostal do Leverkusenu. Patří i do německé reprezentace. Je podobný typ jako Palacios, důrazný, zároveň s přesahem do ofenzivy.

Nathan Tella – 24 let

Velmi univerzální hráč, který může nastoupit jako pravý wingbek nebo i na ofenzivnějším postu. Tak trochu klon Frimponga. Nejdražší letní přestup Leverkusenu. Přišel ze Southamptonu za 20 milionů eur.

Florian Wirtz – 20 let

Supertalent německého a světového fotbalu. Po této sezóně stoupne jeho cena ještě výš. Technicky skvělý, fotbal v jeho podání vypadá lehce. Jeho sestra je fotbalistka a hraje ženskou Bundesligu za Werder Brémy.

Jonas Hofmann – 31 let

Ve 30 letech se tento ofenzivní univerzál dočkal přestupu z Mönchengladbachu do Leverkusenu. V týmu nepatří k nejrychlejším, ale hraje zkušeně, má cit pro kombinaci i dobrý přehled a tím je pro Bayer důležitý.

Nadiem Amiri – 27 let

Z Leverkusenu chtěl odejít už v létě, ale kousnul se a dostal na podzim nějaké herní vytížení. V zimě ale definitivně zmizel a teď táhne za záchranou Mainz.

Útok

Amine Adli – 23 let

Velmi rychlý a přímočarý hráč, který možná na první pohled nepatří k největším hvězdám Leverkusenu, ale je pro svůj tým hodně užitečný. Mohl by dávat více gólů. V civilu velmi přátelský člověk.

Adam Hložek – 21 let

Ve velké konkurenci nedostával moc šancí. Možná by mu prospělo nějaké hostování. Na druhou stranu, když do Leverkusenu přicházel, byl to tým na pomezí 5. místa v tabulce. Málokdo čekal, že se Bayer pod Alonsem takhle zvedne.

Victor Boniface – 23 let

Na podzim byl výborný. Do čeho kopnul skončilo gólem, dobře řešil situace, hrál i týmově, byl schopný se jako tank probít přes několik soupeřů. Přibrzdilo ho zranění, přesto má veliký potenciál.

Patrik Schick – 28 let

Má za sebou opravdu dlouhou zdravotní pauzu. Během sezóny se stal specialistou na pozdní góly. Nejen Bayer doufá, že Schick zůstane zdravý. Má v něm neobyčejného hráče a útočníka.

Borja Iglesias – 31 let

Ještě na podzim hrál za Betis proti Spartě v Evropské lize. Po zranění Boniface ho přivedl Bayer jako alternativu k Schickovi. Jeden z mála hráčů v kádru, který se v sezóně gólově neprosadil.

Zdroj: Kicker, X – Bayer Leverkusen

Reklama

Oblíbené

Copyright © 2017-2024 RUIK Digital s. r. o. | Sportovní zprávy, výsledky, preview a tipy na sázení zdarma - Fotbal, Hokej, Tenis, Oktagon, UFC, Esport a F1. Ministerstvo financí varuje: Účastí na hazardní hře může vzniknout závislost! Zákaz účasti osob mladších 18 let na hazardní hře.