Spojte se s námi


Fotbal

Kdo je Franco Mastantuono, po kterém touží Real Madrid?

Franco Mastantuono je na přestupovém seznamu Realu Madrid od zimního přestupového období. 16letý střední záložník má přes léto nastavenou výkupní klauzuli na 45 milionů eur, přičemž v posledních 10 dnech se částka navýší na 50 milionů eur. Real Madrid by tak mohl získat dalšího extrémně talentovaného hráče.

Publikováno

dne

Franco Mastantuono je na přestupovém seznamu Realu Madrid od zimního přestupového období. 16letý střední záložník má přes léto nastavenou výkupní klauzuli na 45 milionů eur, přičemž v posledních 10 dnech se částka navýší na 50 milionů eur. Real Madrid by tak mohl získat dalšího extrémně talentovaného hráče.

V současné sezoně Mastantuono odehrál 18 zápasů za A – tým River Plate, ve kterých si připsal 2 góly a asistenci. Nutné je zmínit, že hráči je stále pouhých 16 let a už je nedílnou součástí seniorského týmu. Argentinec byl součástí národního týmu do 17 let na MS, které skončilo až smolným 4. místem.

Kdo je vlastně Mastantuono?

Mladý záložník se narodil 300 kilometrů od Buenos Aires 14. října roku 2007. V mládí se věnoval fotbalu a tenisu. V 10 letech se však musel rozhodnout pro jeden sport a vybral si fotbal, což se zatím ukazuje jako velmi správná volba. Zároveň ve svých 10 letech odmítl smlouvu od River Plate, kterou přijal až později ve 12.

Během přátelského zápasu za U15 vsítil branku a ihned byl přeřazený do U17. V roce 2023 podepsal dvouletý kontrakt, ve kterém je zahrnuta výkupní klauzule pro současné přestupové období.

45 milionů eur si musejí zájemci připravit, pokud hráče chtějí dostat do svého týmu, v posledních 10 dnech dokonce 50 milionů eur. Jakákoliv tato částka by z Argentince udělal nejdražšího hráče do 17 let v historii.

„To, co jsme od něj zatím viděli, je neuvěřitelné. Byli jsme až překvapeni z jeho osobnosti v  šestnácti letech. Nastupuje na pozici ofenzivního záložníka a nebojí se zažádat o míč v jakékoliv situace, neuvěřitelné. Pohybuje se téměř po celém hřišti a hledá si volné prostory jako to dělají typický playmakeři“, popisuje hráče trenér Scott Christensen.

O hráče mají zájem celky jako Manchester City nebo Real Madrid. Madridský velkoklub v současné době jednoznačně vede v boji o přízeň mladého záložníka. Real má ovšem stále nabitou sestavu na pozici středních záložníků a je tak otázkou, jestli by mladý hráč v týmu dostával alespoň nějaké příležitosti.

Akademie River Plate

Během několika let River Plate vyslalo do světa hned několik skvělých fotbalistů a bylo tomu tak i v minulosti. Nejznámějším exemplářem argentinského klubu je mistr světa a výherce Troublu s Manchesterem City Julián Alvarez. Jeho současná tržní hodnota je až 90 milionů eur.

Dalšími odchovanci River Plate je například hráč londýnské Chelsea Enzo Fernández, Ezequiel Palacios nebo Giovanni Simeone. Dresy týmu v minulosti oblékali opravdoví fotbalový velikáni jako Alfredo di Stefano nebo nebo Javier Mascherano. V juniorských týmech se objevili také superhvězdy Alexis Sánchez a Gonzalo Higuaín.

Zdroj: Transfermarkt

Reklama

Oblíbené

Copyright © 2017-2024 RUIK Digital s. r. o. | Sportovní zprávy, výsledky, preview a tipy na sázení zdarma - Fotbal, Hokej, Tenis, Oktagon, UFC, Esport a F1. Ministerstvo financí varuje: Účastí na hazardní hře může vzniknout závislost! Zákaz účasti osob mladších 18 let na hazardní hře.