Spojte se s námi


Fotbal

Kdo by mohl být útočníkem Německa na mistrovství světa v Kataru?

S kolísavou formou Tima Wernera i Kaie Havertze se i německým mediálním prostorem vznáší otázka, kdo by vlastně měl být útočníkem národního týmu na nadcházejícím mistrovství světa. O svou šanci si říká hned čtveřice netradičních kandidátů. Pojďme si je představit.

Publikováno

dne

S kolísavou formou Tima Wernera i Kaie Havertze se i německým mediálním prostorem vznáší otázka, kdo by vlastně měl být útočníkem národního týmu na nadcházejícím mistrovství světa. O svou šanci si říká hned čtveřice netradičních kandidátů. Pojďme si je představit.

Lukas Nmecha

Lukas Nmecha má místu v sestavě německého národního týmu nejblíže. V reprezentaci si připsal už sedm startů a poslední sraz vynechal ne proto, že by s ním Hansi Flick nepočítal, ale kvůli zranění. Když je k dispozici, nastupuje pravidelně za Wolfsburg, a i když se jeho tým trápí, má na kontě tři vstřelené branky v osmi zápasech.

Za reprezentaci nastoupil poprvé před necelým rokem, krátce po svém přestupu do Bundesligy z Manchesteru City, odkud hostoval například v Anderlechtu, nebo právě už dříve ve Wolfsburgu.

V minulém ročníku, kdy si povolání do reprezentace vysloužil, vstřelil osm ligových branek a v průměru se prosazoval zhruba každých 200 minut. Přibližně stejným tempem pokračuje i letos.

Konzistentní a spolehlivý útočník, který bývá přirovnávám k Mariu Gomezovi, do výběru na šampionát by se měl vejít a pokud dostane příležitost, bude jen na něm, jestli se ji chopí.

Youssoufa Moukoko

Mladý talent Borussie Dortmund by mohl být divokou kartou. Dlouhá léta vyzdvihovaný jako budoucí hvězda, v mládežnických kategoriích hrál vždy alespoň o kategorii výš. Teď se v sedmnácti letech dostal pravidelně do prvního týmu a při absenci Sébastiena Hallera se ukazuje být tou pravou náhradou v základní sestavě. Ať už namísto v nouzi podepsaného Modesteho, nebo po jeho boku.

S pěti starty za reprezentační U21, kdy si připsal hned šest gólů, si teď se třemi trefami v 263 minutách v dresu Dortmundu říká o místo v letadle do Kataru. Pokud by si svou současnou formu udržel, kdo říká, že Flick nebude spoléhat na teenagera v útoku?

Niclas Füllkrug

Před začátkem sezóny by asi nikdo nečekal, že Niclas Füllkrug bude schopný vystřílet svým Brémám páté místo po devíti ligových kolech a být v konverzaci jako kandidát na mistrovství světa. Jak ale můžete přehlížet útočníka, který si připsal osm gólů v 800 minutách na hřišti?

Minulou sezónou pomohl svému klubu k postupu z 2. Bundesliga zpět mezi elitu 19 trefami a teď si ve svých 29 letech vážně říká o příležitost v národním týmu. Za ten nikdy nenastoupil, jeho reprezentační kariéra skončila na úrovni U20… Zatím.

Hany Mukhtar

Jméno Hany Mukhtar bude zřejmě cizí většině evropských fotbalových fanoušků. Tenhle rodák z Berlína se súdánskými kořeny ale válcuje MLS. Ve vrcholící sezóně (v MLS kopíruje sezóna kalendářní rok) má na kontě 23 vstřelených branek a vede tabulku střelců.

Mukhtar prošel akademií Herthy a působil tam do sezóny 2014/15. Do té doby procházel také mládežnické kategorie národního mužstva. Následovala pouť přes Benficu, RB Salzburg a Bröndby, kterou zakončil v lednu 2020 v Nashvillu.

Tam po slabší první sezóně prorazil a v minulém ročníku poprvé ve své dospělé kariéře nasázel dvojciferný počet branek. Letos na 16+10 v základní části ligové sezóny 2021 navazuje s prozatímním 23+7 a přes oceán si ve svých 27 letech říká o debut v národním týmu.

Mukhtar působí především jako podhrotový útočník a zahrát ho jako hrotového útočníka národního týmu by bylo odvážné. Mukhtar je ale také velký univerzál, co pokryje nejen střed pole, ale také křídla a místo pro hráče v takové formě by se díky rozšířeným sestavám pro nadcházející šampionát najít určitě mohlo. Pokud by to vyšlo, může mít šanci promluvit výrazněji do turnaje.

Zdroj: Bundesliga, Nashville SC

Reklama

Oblíbené