Spojte se s námi


Fotbal

Kde se bude Bale připravovat na MS? Poslední půlrok kariéry možná stráví ve druhé lize

Pětinásobný vítěz Ligy mistrů, střelec dvou vítězných branek ve finále milionářské soutěže. Autor 221 gólů v profesionálním fotbale a kapitán Walesu. To vše je Gareth Bale, který má ve 32 letech před sebou poslední půlrok své bohaté kariéry. A řeší, kde jí dohraje.

Publikováno

dne

Pětinásobný vítěz Ligy mistrů, střelec dvou vítězných branek ve finále milionářské soutěže. Autor 221 gólů v profesionálním fotbale a kapitán Walesu. To vše je Gareth Bale, který má ve 32 letech před sebou poslední půlrok své bohaté kariéry. A řeší, kde jí dohraje.

Že Baleova láska k fotbalu vymizela, není velké tajemství. Jeden z nejlepších útočníků světa v letech 2014-2018 se přesytil úspěchy, mnohem víc jej začal bavit golf, v Madridu si často „vymýšlel“ zranění, jen aby nemusel nastoupit k zápasu.

Ovšem úplně jiná pohádka to je, když přijde reprezentační přestávka. Za svou zem je totiž Bale ochotný na hřišti padnout, v dresu národního týmu tak vždy neuvěřitelně pookřeje.

Po uplynulé sezóně mu v Realu Madrid vypršela smlouva a Bale se tak stane volným hráčem. Z jeho okolí šly dříve zprávy, že 32letý fotbalista ukončí kariéru a bude se snažit prosadit v golfu. Jenže přesunuté mistrovství světa mu trochu zkomplikovalo plány.

Místo v červnu se totiž odehraje až na pomezí listopadu a prosince a Bale Wales na šampionát v Kataru prakticky sám dotáhl. V březnu nejprve v barážovém duelu při výhře 2:1 dvěma góly srazil Rakousko, o víkendu vyřadil Ukrajinu gólem, který byl nakonec uznaný jako vlastní.

Posunutý konec kariéry

Když se novináři po zápase zeptali, zda při postupu na MS posune svůj konec kariéry, odpověděl Bale: „O kousek.“ Tak to údajně měl nastavené od začátku. V případě nepostupu na MS ukončí kariéru, v případě kvalifikování se si najde klub, kde se bude půl roku udržovat.

A kde by to mohlo být? Žádná velká jména už nečekejte. Brát 32letého hráče s obrovským platem, jehož zájem o klubový fotbal je prakticky nulový, do toho se žádný velkoklub už nepustí.

Proto je největší favorit na zisk Balea domácí Cardiff City. Celek z hlavního města Walesu hraje Championship, tedy druhou nejvyšší anglickou soutěž. V uplynulé sezóně skončil na 18. místě ze 24 týmů. Naposledy se Cardif objevil v Premier League v sezóně 2018/19.

Mezi další týmy, které se s Baleem spojují, patří Southampton a Swansea. V Saints svou kariéru Bale nakopl a jednalo by se tak o velký návrat. Swansea by se zase snažila Balea přilákat na domov ve Walesu.

Dále se hovoří o týmech v MLS, ale i o jedné velice překvapivé variantě. O Baleův příchod má zájem Wrexham, tým z welšské národní ligy. Jedná se o nejstarší walešský fotbalový klub.

Zdroj: MARCA, Sky Sports

Reklama

Oblíbené

Copyright © 2017-2024 RUIK Digital s. r. o. | Sportovní zprávy, výsledky, preview a tipy na sázení zdarma - Fotbal, Hokej, Tenis, Oktagon, UFC, Esport a F1. Ministerstvo financí varuje: Účastí na hazardní hře může vzniknout závislost! Zákaz účasti osob mladších 18 let na hazardní hře.