Spojte se s námi


Fortuna liga

Kde je mu konec? Francis Narh málem poslal Slavii do druhé ligy, nyní hraje v Bělorusku

Pamatujete si na ghanského útočníka Francise Narha? Bývalý mládežnický reprezentant nastupoval v Baníku Ostrava, moc gólů ale nevstřelil a v sestupové sezoně tým opustil. Kde je mu konec?

Publikováno

dne

Pamatujete si na ghanského útočníka Francise Narha? Bývalý mládežnický reprezentant nastupoval v Baníku Ostrava, moc gólů ale nevstřelil a v sestupové sezoně tým opustil. Kde je mu konec?

Francis Narh přišel do České republiky v lednu roku 2014, když přestoupil do tuniského klubu CLub Africain do Baníku Ostrava.

Narh se první půlrok v klubu zabydloval, v lize odehrál osm utkání a vstřelil dva góly. Oba padly do branky pražské Slavie v posledním kole sezony 2013/14.

Slavia tehdy nesestoupila o pouhý bod. V další sezoně nastupoval pravidelně v základní sestavě, za 23 utkání ale vstřelil pouze dvě branky.

Další sezonu odehrál 15 zápasů, ve kterých vstřelil 3 branky. Předposlední zápas podzimní části pro něj byl ovšem konečným, dostal červenou kartu, třízápasový trest a v Baníku následně skončil.

Vyměnilo se vedení i trenér a Narh již nepatřil mezi hráče, pro které bylo v týmu místo. Klub poté sestoupil do druhé ligy.

Narh odešel do bulharského Levski Sofia, kde se za dva roky dlouhé angažmá nedokázal rozstřílet. Když přestal pravidelně nastupovat, odešel v půlce sezony 2017/18 do řeckého týmu Doxa Katokopias.

V tom vydržel pouze půl roku. Poté byl volným hráčem a v roce 2019 se stal hráčem běloruské Slavie Mozyr. V té působí dodnes a dokonce i našel formu.

V sezoně 2020 (hraje se systémem jaro – podzim) za 29 zápasů vstřelil 6 branek, nyní za 23 zápasů vstřelil již osm gólů. Sedmadvacetiletý útočník se tak konečně začíná pravidelněji prosazovat.

Zdroj: Livesport, Transfermarkt

Reklama

Oblíbené

Copyright © 2017-2024 RUIK Digital s. r. o. | Sportovní zprávy, výsledky, preview a tipy na sázení zdarma - Fotbal, Hokej, Tenis, Oktagon, UFC, Esport a F1. Ministerstvo financí varuje: Účastí na hazardní hře může vzniknout závislost! Zákaz účasti osob mladších 18 let na hazardní hře.