Více
  Novinky Fotbal Fortuna liga Kde je mu konec? Davor Kukec oslňoval svou technikou v Baníku, teď...

  Kde je mu konec? Davor Kukec oslňoval svou technikou v Baníku, teď rozdává radost v Chorvatsku

  -

  Teprve před dvěma lety opustil natrvalo Českou republiku chorvatský technik Davor Kukec. Právě díky své kreativitě a technickým dovednostem si na svou stranu získal fanoušky Baníku Ostrava, kde za sebou zanechal výraznou stopu. Kde je mu konec?

  Zdroj: fcb.cz

  Téměř ve svých 26 letech přicházel v zimě 2012 do Baníku chorvatský technik poté, co za sebou měl štace v nejvyšších soutěžích v Chorvatsku a Řecku. Právě v druhé jmenované zemi se nedokázal v dresu Panionosu Athény prosadit a tak zamířil zadarmo do Slezska.

  V Ostravě se velice rychle adaptoval a prokazoval své kvality. Hned v jarní části sezony vstřelil 4 branky, což mu stačilo na to, aby byl druhým nejlepším střelcem Baníku v sezoně. Stal se tedy rychle členem základní jedenáctky a krom branek přidával i asistence. Svými finesami a dovednostmi navíc bavil fanoušky. Jenomže během jeho poslední sezony v Ostravě nastal problém.

  Stabilita výkonů se tak nějak začala vytrácet. Někdy byl nejlepší na hřišti, jindy to byla tragédie. Právě to bylo problémem, který zřejmě stál za jeho koncem v Baníku. Klub od něj požadoval, aby byl klíčovým hráčem v krizové situaci a právě nesplnění této skutečnosti uvedlo vedení Baníku jako důvod jeho konce v zimě 2016.

  Během čtyř let v Ostravě byl dvakrát nejlepším střelcem klubu a za Baník odehrál krásných 110 utkání s bilancí 20 branek a 14 asistencí. On si zamiloval Ostravu a Ostrava zase jeho. Nikde jinde neodehrál tolik utkání. Bylo to smutné a dojemné loučení, když se stěhoval do Teplic. Jenže tam jeho hvězda nezářila a jinak tomu nebylo ani poté v Příbrami.

  Vrátil se tak do rodného Chorvatska. V dresu HNK Šibeniku hraje druhou ligu a snaží se jej dostat po téměř 10 letech zpět mezi elitu. Ba co víc? Brzy 35letý technik je klíčovým hráčem. Ve dvou sezonách po sobě nastřílel 7 branek a této mety dosáhl i letos, díky čemuž táhne svůj tým za postupem. Šibenik okupuje první příčku druhé ligy. Dotáhne to do úspěšného konce?

  ZANECHAT ODPOVĚĎ

  Zadejte svůj komentář!
  Zde prosím zadejte své jméno

  Tato stránka používá Akismet k omezení spamu. Podívejte se, jak vaše data z komentářů zpracováváme..

  Poslední novinky

  Griezmann: Chtěl bych opět dostat číslo 7 na dresu

  V průběhu živého přenosu hraní hry League of Legends se Antoine Griezmann přiznal k tomu, že by rád obdržel sedmičku na záda,...

  Tvrdá rána pro slovenský fotbal! MŠK Žilina je v likvidaci, propuštěno...

  Bylo zřejmé, že pandemie nového typu koronaviru ekonomicky postihne fotbal. Nyní to natvrdo pociťuje slovenský fotbal, konkrétně pak celek MŠK Žilina. Sedminásobný...

  Začátek éry Messiho s Ronaldem! Nejdražší hráči roku 2008

  V dnešní době hráči přestupují za stamiliony, roku 2008 stál nejdražší hráč, Ronaldinho, 80 milionů eur. V elitní pětce byl i Cristiano...