Spojte se s námi


Fotbal

Kde hrají nejlepší Lvíčata posledního Eura? Sadílek válí v Nizozemsku, Krejčí myslí na pohádkový přestup

Zatímco letos Lvíčata začala cestu Eurem do 21 let sympatickým výkonem proti Anglii, před dvěma lety to bylo možná nejostudnější české vystoupení. Remíza 1:1 s Italy se sice počítala, ale výkonnostně se Češi trápili. Jací hráči tehdejšího kádru jsou na tom nejlépe?

Publikováno

dne

Zatímco letos Lvíčata začala cestu Eurem do 21 let sympatickým výkonem proti Anglii, před dvěma lety to bylo možná nejostudnější české vystoupení. Remíza 1:1 s Italy se sice počítala, ale výkonnostně se Češi trápili. Jací hráči tehdejšího kádru jsou na tom nejlépe?

Martin Jedlička

Asi nejlepší hráč Eura 2021, který i po turnaji nadále chytal v Dunajské Stredě. Loni v létě odešel do Plzně, která ho v lednu tohoto roku poslala hostovat do Bohemians. Klokanům výbornými výkony pomohl k TOP 4 a postupu do pohárů, nyní řeší svou budoucnost.

Matěj Kovář

Dělal dvojku, letos ho o post jedničky připravilo zranění. To je po výborné sezóně ve Spartě velká škoda, protože Kovář měl hlavně konec ročníku i z osobního pohledu vynikající. I on v Manchesteru United řeší, zda bude moct pokračovat ve Spartě.

Ladislav Krejčí

Asi nejvýraznější osobnost z tehdejšího výběru, minimálně nyní po zisku titulu se Spartou. Z Krejčího je lídr a kapitán Letenských, o kterého je zájem v zahraniční. Levonohý stoper je vždy žhavé zboží.

Martin Vitík

Tehdy jako greenhorn spíše sbíral zkušenosti, letos je na turnaji jako opora. Vitík se za dvě sezóny probojoval do základní sestavy Sparty, zvláště poslední jaro mu vyšlo na výbornou. Zdobí ho hlavně klid při rozehrávce.

Michal Sadílek

Po Krejčím a Vitíkovi třetí, který už má zkušenosti s A-týmem. S Václavem Černým kope v nizozemském Twente, trenér Jaroslav Šilhavý na něj sází díky jeho běhavosti, spolehlivému bránění i dobré práci s míčem.

Dominik Janošek

Před dvěma lety na Euru byl kritizován, letos se výrazně podepsal pod záchranu Pardubic mezi elitou. A pár dní zpět přišla překvapivá zpráva, od nové sezóny bude kopat druhou nizozemskou ligu. Není to ale škoda?

Pavel Šulc

I Šulc letos hraje už na druhém mistrovství, za dva roky se nejvíce posunul především díky hostování v Jablonci. Rýsuje se jako velký univerzál, kterého by Plzeň letos mohla využít. Na druhou stranu známe přístup Miroslava Koubka k mladým hráčům.

Ondřej Lingr

Též velký progres, též seniorský reprezentant. Ondřej Lingr letos poměrně dlouho bojoval o krále střelců ve Fortuna lize, ačkoli do zápasů často chodil jako náhradník. Spolu s Krejčím zatím asi nejslavnější posun.

Zdroj: Česká fotbalová reprezentace

Reklama

Oblíbené

Copyright © 2017-2024 RUIK Digital s. r. o. | Sportovní zprávy, výsledky, preview a tipy na sázení zdarma - Fotbal, Hokej, Tenis, Oktagon, UFC, Esport a F1. Ministerstvo financí varuje: Účastí na hazardní hře může vzniknout závislost! Zákaz účasti osob mladších 18 let na hazardní hře.