Katarský šejk odmítl pozdravit ženské rozhodčí

Incident se stal na mistrovství světa klubů při slavnostním ceremoniálu. Katarský šejk Joaan se pěstí pozdravil s mužskými rozhodčími, ale k pozdravu s těmi ženskými nedošlo.

Zdroj: medium.com

Turnaj vyhrál německý Bayern, který si ve finále poradil s mexickým týmem Tigres v poměru 1:0 a získal tak svojí 6 šestou trofej za jediný rok. Skvělá reklama pro bavorský celek, ale celý svět bohužel řeší i mimofotbalovou záležitost, která se přihodila při závěrečném ceremoniálu.

Závěrečný ceremoniál nabídl krom předávání medailí a poháru pro vítěze turnaje též předávání památečních medailí pro všechny zúčastněné rozhodčí. Mezi nimiž byly i dvě ženy pocházející z Brazílie, Edina Alves Batista a Neuza Back. První jmenovaná dokonce finálový duel odpískala jako hlavní rozhodčí.

Zatímco si šejk Joaan se všemi mužskými rozhodčími a hráči dal pozdrav zaťatou pěstí, ženské rozhodčí byly přehlédnuty. Dle dostupných zdrojů byly ženy před ceremoniálem vyzvány k tomu, aby okolo něj pouze prošly.

V některých muslimských zemích nedovoluje kultura věřícím fyzický kontakt s opačným pohlaví mimo blízkou rodinu. Ano, toto se stále může stát v 21. století.

Katar bude v roce 2022 hostit mistrovství světa ve fotbale. Které se výjimečně odehraje mezi 21. listopadem až 18. prosincem, kvůli nepříznivým teplotním podmínkám které přes léto panují na arabském poloostrově.

Jak samotný turnaj bude vypadat, je zatím otázkou budoucnosti a některé věci budou velký problém. V Kataru je například zakázáno požívat alkohol, což fotbalový fanoušci milují. FIFA by měla začít hájit svoje zájmy, ale především zájmy fanoušků.

Zdroj: Daily Mail

Mohlo by vás zajímat

Komentáře

  1. Čemu se divíte,to je muslimská kultura,tam platí zákon šaria,podle kterého žena nemá duši a je majetkem muže.takže ten šejk kdyby jí pozdravil tak by porušil jejich zákony,takže nemohl i kdyby chtěl.Jinak ale ani já nejsem příznivcem ženských rozhodčích v mužském fotbale,ženské rozhodčí by měli pískat jen ženský fotbal.

  2. Souhlas s diskutérem Robert 67.Jsou to jejich zvyky a náboženské zákony.V jejich pojetí přes to vlak nejede.Ohledně žen-rozhodčích jsem vznesl dotaz “odborníkovi” Mádlovi,proč mají ženy vymíněno,že si budou své zápasy řídit poze ony a proč se tedy cpou do mužských soutěží.Mádl ovšem vůbec nezklamal a odborně mne označil za diskriminátora žen.To jen pro pobavení,jakým je Mádl odborník.

  3. Nejedná se o muslimské země ale islám obecně. Běžné i v Evropě a čím dál častější. Samozřejmě s embargem na zveřejňování.

ZANECHAT ODPOVĚĎ

Zadejte svůj komentář!
Zde prosím zadejte své jméno

Tato stránka používá Akismet k omezení spamu. Podívejte se, jak vaše data z komentářů zpracováváme..

Oblíbené

Kam s Adamem Hložkem? Vrba ho do útoku nepostaví, systém s jedním hrotem se měnit nebude

Obrovsky pozitivní zpráva pro všechny sparťanské fanoušky. Vůdce ofenzivy a pravděpodobně největší hvězda týmu Adam Hložek se vrací po dlouhém zranění a je připraven opět do akce.

Katastrofální Vaclík? Fanoušci jej po prohře s Barcelonou kritizují, čísla hrají jasně pro jeho rivala

Tomáš Vaclík si ve středu připsal další start v dresu Sevilly. Tentokráte v rámci Copa del Rey, když andaluský celek čekala odveta na půdě Barcelony. Ta ale nedopadla vůbec dobře a kritice se nevyhnul ani reprezentant České republiky.

Srovnání lídrů tabulek: Slavia lepší než Manchester City či Bayern, má i lepší úspěšnost než lídři srovnatelných lig

Jindřich Trpišovský vytvořil ze Slavie fenomén, který v českém fotbale dlouho nebyl. Kromě úspěchů v Evropě nezanedbává ani českou scénu, kde slávisté dominují.