Spojte se s námi


Chance Liga

Karviná si stěžuje na VAR, chtěla penaltu za stavu 1:1. Co si myslí bývalí ligoví fotbalisté?

Přes porodní bolesti jasná nedělní výhra Slavie (5:1), z tábora Karviné je ale slyšet kritika na rozhodčí. Trenérovi Slezanů Tomáši Hejduškovi se nelíbila situace ve vápně Slavie za stavu 1:1.

Publikováno

dne

Přes porodní bolesti jasná nedělní výhra Slavie (5:1), z tábora Karviné je ale slyšet kritika na rozhodčí. Trenérovi Slezanů Tomáši Hejduškovi se nelíbila situace ve vápně Slavie za stavu 1:1.

Nedělní utkání Slavie s Karvinou bylo jako horská dráha. Hosté udeřili hned z první šance v šesté minutě, čímž rychle zhořkl návrat Aleše Mandouse do základní sestavy. Sešívaní se oklepali a hned po šesti minutách srovnali.

Vstřelení vedoucí branky ale jako by ne a ne přijít. Naopak ve 22. minutě se po úderu do kolene ve vápně Slavie skácel k zemi Rajmund Mikuš. Karviná se dožadovala penalta, hlavní sudí jí nevyhověl.

„Nechci to komentovat. Máme tady VAR, to je situace za stavu 1:1, kdy on říká, že dostal jasný úder na koleno. Prohnulo se mu koleno, je zraněný a VAR řekne, že nic není. Radši se nevyjadřuji, ale jen tak by nezůstal ležet,“ řekl v rozhovoru pro O2 TV Sport trenér Karviné Tomáš Hejdušek.

Nejlepší střelec Karviné v probíhající sezóně opravdu dostal nepěkný zásah do kolene od Muhameda Tijaniho, o faul se ale nejednalo. Jednak to byl souboj o míč, ve kterém se útočící i bránící hráč střetli koleny.

Klíčovou roli hrály i další dvě drobnosti. Že Mikuš trefil míč a teprve poté kolenem zasáhl Tijaniho, a stejně tak že nigerijský útočník prvně zasáhl míč a až poté v rámci dokončení pohybu nohy dohrál Mikuše.

„Je to koleno na koleno no. Já to rozhodně nevidím teda na penaltu, to se omlouvám,“ vysvětloval ve studiu O2 TV Sport Jan Rajnoch.

Karvinské neodpískaná penalta srazila. Do poločasu dvakrát inkasovali, po výměně stran je odrovnal čtvrtý zásah a na konečných 5:1 upravil Conrad Wallem. Karviná tak zůstává na čtyřech bodech, jen o skóre nad posledním Zlínem.

„Taky mi to nepřišlo jako penaltová situace, asi jsou trochu naštvaní vzhledem k výsledku,“ souhlasil Jakub Podaný.

Zdroj: O2 TV Sport

Reklama

Oblíbené

Copyright © 2017-2024 RUIK Digital s. r. o. | Sportovní zprávy, výsledky, preview a tipy na sázení zdarma - Fotbal, Hokej, Tenis, Oktagon, UFC, Esport a F1. Ministerstvo financí varuje: Účastí na hazardní hře může vzniknout závislost! Zákaz účasti osob mladších 18 let na hazardní hře.