Karanténa napříč celou Itálií! Minimálně do 3. dubna se ruší všechny sportovní akce, včetně Serie A

Konec zábavy! Itálie přišla s razantním krokem, aby zabránila dalšímu šíření koronaviru a aby ochránila dosud zdravé občany. Napříč celou zemí tak jest vyhlášena karanténa a je doporučeno neopouštět místo svého bydliště. Rovněž došlo ke zrušení všech sportovních akcí, což se dotýká samozřejmě i těch fotbalových.

Embed from Getty Images

Více než 9 000 nakažených. Přes 100 mrtvých v posledních dvou dnech. Celkově počet obětí v Itálii stoupl téměř na 470 a přes 730 lidí je v intenzivní péči lékařů. Situaci už zkrátka nelze brát na lehkou váhu. I proto premiér Guiseppe Conte v pondělí večer vyhlásil karanténu napříč Itálií a spolu s tím zrušil veškeré sportovní akce minimálně do 3. dubna.

„Už není čas. Čísla nám říkají, že došlo k významnému nárůstu nákazy, intenzivních péčí a úmrtí. Naše chování a návyky se musí změnit. Musíme něco obětovat pro dobro celé Itálie. Proto musíme přijmout ještě přísnější opatření. To by se dalo shrnout jasně jednou větou. Zůstávejte doma,“ nechal se slyšet italský premiér.

Zakázána tak jsou veřejná shromáždění a cestování je povoleno pouze ze zdravotních či z prokázaných pracovních důvodů. „Serie A a všechny sportovní akce musí být zastaveny. Fanoušci to musí pochopit. Neexistuje žádný důvod, aby se v tomto pokračovalo,“ dodal Conte. Je tedy zřejmé, že od italského fotbalu si na nějakou dobu odpočneme.

Jak to ovšem bude s Ligou mistrů a Evropskou ligou? Hráči Atalanty již odcestovali na utkání s Valencií. Zápas pak čeká taky Neapol, AS Řím či Inter Milán. Nicméně ohledně duelů v evropských pohárech nevydala italská vláda zatím žádné oficiální stanovisko.

Mohlo by vás zajímat

Komentáře

ZANECHAT ODPOVĚĎ

Zadejte svůj komentář!
Zde prosím zadejte své jméno

Tato stránka používá Akismet k omezení spamu. Podívejte se, jak vaše data z komentářů zpracováváme..

Oblíbené

Voráček musel skousnout debakl, v dresu Sharks zazářil Hertl. Jak si vedli v NHL další legionáři?

NHL za sebou má další hrací den a opět se během něj představilo několik hráčů z České republiky. Jak se jim dařilo a kdo z nich zazářil nejvíce?

MS v Bělorusku se určitě neuskuteční. Zatím se hledají jiné varianty

Světový šampionát se kvůli neklidné situaci v Bělorusku s jistotou konat nebude. IIHF se teď snaží najít nové řešení, jak situaci zvládnout. Ve hře je řada dalších států.

Leverkusen vs. Dortmund: Preview a tipy na sázení

V úterý čeká tým Patrika Schicka velké utkání s Borusií Dortmund, která se v poslední době výrazně zvedla. To Leverkusen ztrácí body zápas za zápasem a další ztráta by je mohla poslat mimo první čtyřku.