Spojte se s námi

Bundesliga

Kapitán Borussie Dortmund byl vyhlášen nejlepším německým hráčem roku 2018

Zveřejněno

dne

Stejně jako i v jiných státech se také v Německu každoročně vyhlašuje nejlepší fotbalista za uplynulý rok a letos tomu nebylo jinak. A protože z Německa pochází velká spousta opravdu kvalitních fotbalistů, tak vítězství této individuální ceny má rozhodně velkou hodnotu.

Embed from Getty Images

Vítězem ocenění se pak stal kapitán Borussie Dortmund – Marco Reus. Ten získa celkově 33.9 % hlasů. Hlasů v anketě bylo celkem uděleno 89 929. Jako druhý hráč se v anketě umístil obránce Joshua Kimmich se 31 % a závěrečnou trojici uzavírá hvězda Manchesteru City, tedy Leroy Sané. Ten obdržel 10.3 % hlasů.

Zda-li vyhrál Marco Reus oprávněně? Pravděpodobně ano. Pro celé Německo nebyl rok 2018 vůbec podařený, což se projevilo i na výkonech a výsledcích reprezentačního týmu. A největším německým hvězdám se také zrovna nedařilo, ať už to byl Manuel Neuer, Jerome Boateng, Matts Hummels či hromada jiných hráčů i mimo Bayern.

Nutno však podotknout, že pro Reuse je to jakási satisfakce. Poté, co měl dlouhodobě neustálé zdravotní potíže, měl letos poměrně zdravý rok. Díky tomu mohl startovat v osmi ze třinácti utkáních německé reprezentace. V jejím dresu si během tohoto roku připsal gól a 2 asistence a poté, co mu minulé Mistrovství světa zhatilo zranění se na něm mohl konečně ukázat nyní.

Poté, co chyběl většinu roku 2017 svému týmu se vrátil na jaře 2018 ve skvělé formě a během jarní části naskočil do 11 ligových utkání. V těch vstřelil 7 branek a formu si přenesl i do podzimní části právě probíhající sezony. Jako kapitán Borussie Dortmund jde všem hráčům příkladem a za 17 startů v lize dokázal rozvlnit sít v 11 případech a jako bonus přidal 7 asistencí. Skvělá čísla.

O tom, jak skvělou formu nyní Reus má, vypovídá i fakt, že byl v Bundeslize vyhlášen nejlepším hráčem za září i listopad. Nezbývá než věřit a doufat, že kapitán vestfálského celku vydrží co nejdéle bez zranění a svou kvalitu bude ukazovat a potvrzovat i nadále. Jediné, co ho totiž vždy brzdilo, byla právě zranění.

Reklama
Klikněte pro komentář

Zanechte odpověď

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Tato stránka používá Akismet k omezení spamu. Podívejte se, jak vaše data z komentářů zpracováváme..

Reklama

Ruik Football Talk

Reklama