Spojte se s námi


Fortuna liga

Kania znovu promluvil nejen o cílech Liberce. Kdy chce do Ligy mistrů nebo kolik půjde na přestupy?

Český podnikatel Ondřej Kania v nedávném čase už oficiálně převzal Slovan Liberec, se kterým má zcela pochopitelně velké plány. Ve čtvrtek pak nový majitel severočeského celku v pořadu První dotek Zdeňka Folprechta odpověděl na další dotazy.

Publikováno

dne

Český podnikatel Ondřej Kania v nedávném čase už oficiálně převzal Slovan Liberec, se kterým má zcela pochopitelně velké plány. Ve čtvrtek pak nový majitel severočeského celku v pořadu První dotek Zdeňka Folprechta odpověděl na další dotazy.

500 Kč od Fortuny

Za kolik si zahraješ tolik dostaneš

Vsadit si
18+ Ministerstvo financí varuje: Účastí na hazardní hře může vzniknout závislost.

Ondřej Kania v nedávném čase oficiálně převzal Slovan Liberec, přičemž právě se severočeským klubem má velké plány. To ostatně potvrdil i v odpovědích na dotazy fanoušků, které Liberec publikoval rovněž před nedávnem na svém webu.

„Cílem je, aby v dalších letech Slovan hrál každý rok v předkolech evropských pohárů,“ prohlásil Kania s tím, že by Liberec vrátil zpátky na vrchol a rád by svůj klub viděl také v Lize mistrů. Mezi další cíle ale patří například také to, že by se Slovan neměl stát farmou pro nejlepší tuzemské kluby.

Nový majitel klubu má za sebou už i velmi důležité první kroky. Kania totiž jako nového sportovního ředitele jmenoval Thea Gebre Selassieho. Do klubu se také vrátil Jan Nezmar, a to konkrétně ve funkci generálního ředitele.

Kania výše uvedené ambice potvrdil i v novém díle pořadu První dotek Zdeňka Folprechta. Odpověděl však i na další dotazy, směřující například na pohárovou Evropu, přestupovou politiku nebo kolik peněz vlastně půjde na transfery. Pro tohle léto se rozpočet na přestupy pohybuje mezi 50 až 80 miliony korun.

„O některé naše hráče je poměrně velký zájem, ale bude záležet na tom, zda a za kolik je prodáme. Naší strategií je, že všechny peníze, které utržíme, budeme zpátky reinvestovat do posil,“ prozradil Kania důležitý bod v rámci přestupové politiky klubu, jehož slova cituje také server inFotbal.

Není vše jen o penězích, řekl Kania

Kania také přiznal, že hned po obměně vedení klubu se právě lidem v klubu ulevilo. Dostali nový drajv a energii, přičemž to předchozí, s výjimkou Ludvíka Karla, označil za nekompetentní. Jednatřicetiletý podnikatel také prohlásil, že ne vše je o penězích.

„Se vší úctou k Baníku, za posledních 25 let mají jeden titul a deset zápasů v Evropě. Slovan Liberec má tři tituly, dva poháry a 107 zápasů v Evropě. Nebo se podívejme na rozpočet Jablonce – co se týká týmu a mezd, taky je výrazně vyšší než u Liberce. A vždy bude. Pro hráče a jejich agenty by ale mělo být atraktivní něco jiného, než jestli ve Slovanu dostanou 150 nebo 180 tisíc korun. Jaký je rozpočet Bayernu Mnichov a Leverkusenu? Není to jenom o penězích,“ uvedl.

Nový majitel severočeského klubu také zdůraznil ambici kvalifikovat se do Ligy mistrů. Podle něj je důležité, obzvlášť ve sportovní organizaci, nastavit jasné cíle a dělat vše pro jejich splnění.

„Neumím si představit a řekli si, že naším cílem je střední skupina v klidu na dalších deset let. Umím si představit mnohem zábavnější způsoby, jak utratit stovky milionů korun. Honza je vždycky nadšený, když tohle říkám. On by byl radši, kdybych říkal, že nás čekají tři roky koncepční práce a potom přijdou výsledky. Ale obecně neuznávám alibismus, takže jdu do toho po hlavě. Naši whatsappovou skupinu s Theem a Honzou jsem pojmenoval ‚Liga mistrů 2030′,“ dodal Kania.

Zdroj: FC Slovan Liberec, inFotbal, První dotek Zdeňka Folprechta

Reklama

Oblíbené

Copyright © 2017-2024 RUIK Digital s. r. o. | Sportovní zprávy, výsledky, preview a tipy na sázení zdarma - Fotbal, Hokej, Tenis, Oktagon, UFC, Esport a F1. Ministerstvo financí varuje: Účastí na hazardní hře může vzniknout závislost! Zákaz účasti osob mladších 18 let na hazardní hře.