Spojte se s námi


Fortuna liga

Kania převzal Liberec a hned udělal zásadní změny. V jaké roli bude působit Jan Nezmar a vydrží u týmu Luboš Kozel?

Podnikatel Ondřej Kania definitivně převzal vládu ve Slovanu Liberec. S jeho vstupem do tradičního klubu souvisí zásadní změny, které se hned udály. V jaké roli se do klubu vrátí Jan Nezmar? A jak to bude s trenérem Lubošem Kozlem?

Publikováno

dne

Podnikatel Ondřej Kania definitivně převzal vládu ve Slovanu Liberec. S jeho vstupem do tradičního klubu souvisí zásadní změny, které se hned udály. V jaké roli se do klubu vrátí Jan Nezmar? A jak to bude s trenérem Lubošem Kozlem?

Co se dlouho tušilo, se dnes stalo definitivní jistotou. Ondřej Kania se stal majitelem fotbalového Slovanu Liberec. Podnikatel si pořídil 75,65 procenta klubových akcií. Aktuálně sedmý tým tabulky tak dovršil změnu vlastnické struktury.

Dnes již bývalý většinový majitel Ludvík Karl ve Slovanu působil od poloviny 90. let a klub vyšvihl mezi tuzemskou elitu. Liberec za jeho vlády slavil hned tři ligové tituly (2002, 2006 a 2012) a v roce 2002 dokráčel až do čtvrtfinále Poháru UEFA (dnes Evropská liga).

„Je nám velkou ctí, že se můžeme stát většinovými akcionáři tak významného českého fotbalového klubu. Naším jednoznačným cílem pro nejbližší sezony je vrátit klub na nejvyšší příčky české ligy a bojovat o účast v evropských pohárech,“ cituje klubový web Kaniu.

Jak to dopadne s Lubošem Kozlem?

Jedenatřicetiletý podnikatel do klubu vstoupil prostřednictvím společnosti Pembroke Manor a hned provedl významné změny v managementu. Novým generálním ředitelem bude bývalý hráč a funkcionář Slovanu Jan Nezmar. Předsedkyní představenstva potom Kaniova žena Petra.

„Prvním krokem k dosažení našich cílů je jmenování Jana Nezmara do pozice generálního ředitele. Další kroky budou následovat a budou transparentně komunikovány s fanoušky, partnery i s fotbalovou veřejností,“ dodal Kania.

O novém majiteli Slovanu se mluví už od konce minulého roku. Na definitivní potvrzení akvizice měl Kania čas až do 15. května. Vše tedy vyřídil s dostatečným předstihem. Další výrazné změny lze očekávat až po konci rozjeté sezony.

Severočeši, jejichž první tým vede Luboš Kozel, jsou stále v boji o evropské poháry. Také na úspěchu v tomto ročníku bude velmi záležet Kozlova budoucnost. S Libercem se totiž často spojuje jméno Radoslava Kováče.

Zdroj: FC Slovan Liberec

Reklama

Oblíbené

Copyright © 2017-2024 RUIK Digital s. r. o. | Sportovní zprávy, výsledky, preview a tipy na sázení zdarma - Fotbal, Hokej, Tenis, Oktagon, UFC, Esport a F1. Ministerstvo financí varuje: Účastí na hazardní hře může vzniknout závislost! Zákaz účasti osob mladších 18 let na hazardní hře.