Kane zachránil Tottenham od ostudného vyřazení z poháru

K senzačnímu překvapení se schylovalo v sobotním utkání FA cupu mezi Newportem a Tottenhamem. Domácí po většinu zápasu vedli, avšak radost z postupu jim zkazila branka Harryho Kanea z 80. minuty. Tottenham si tak proti velkému outsiderovi vynutil po remíze 1:1 alespoň odvetné utkání.

Domácí vlétli do utkání nebojácně a hned ve 4. minutě měli šanci na otevření skóre. Nouble se zjevil úplně osamocený ve vápně soupeře, ale branku trestuhodně přestřelil. O pět minut později se po dlouhém autu dostal k zakončení Benett, ale míč poslal těsně vedle levé tyče.První šance Tottenhamu přišla až v 11. minutě, ale Kane po spolupráci s Llorentem také minul branku.

Na další šanci museli fanoušci čekat až do 32. minuty. To Sissoko našel ve vápně nabíhajícího Kanea, ale ten míče poslal pouze do tyče. Stejný hráč se neprosadil ani z přímého kopu, branku totiž o kousek přestřelil.

Skvělá atmosféra na stadionu vygradovala v 38. minutě, když Amond, po centru Willmota, hlavičkou překonal brankáře, a Newport se tak dostal do senzačního vedení 1:0.

V poslední šanci prvního poločasu se ocitl Amond, jenž z úhlu zkoušel překvapit Vorma střelou na přední tyč, ale hostující brankář si s jeho pokusem věděl rady. Do kabin tak šly týmy za stavu 1:0 pro domácí Newport.

Ve druhém poločase se domácí stáhli a bránili se atakům soupeře. První z nich přišel v 57. minutě, kdy Trippier centem našel ve vápně Kanea, ale tomu se hlavička vůbec nepodařila. V 67. minutě byl blízko vyrovnání Son, ale John Daye jej fantastickým zákrokem vychytal. Ani Kane o čtyři minuty později ve své příležitosti neuspěl.

Čekání Tottenhamu na gól skončilo v 82. minutě, když míč ve vápně propadl na nikým nehlídaného Harryho Kanea a ten se ve stoprocentní šanci nemýlil – 1:1.

Po vyrovnávacím gólu aktivita Tottenhamu poněkud polevila. V poslední šanci zápasu byl opět Kane, ale Daye jeho pokus vyrazil na roh. Utkání tak skončilo remízou 1:1, tyto týmy se tedy střetnou ještě jednou v odvetném zápase.