Fotbal
Kamara (opět) rasisticky uražen? Finská federace už podala organizaci UEFA stížnost na hráče Černé Hory
Neuplynul ještě ani rok a půl od incidentu Glena Kamary s Ondřejem Kúdelou. Stoper Slavie měl v utkání Evropské ligy s Rangers FC finského záložníka rasisticky napadnout, nikdy mu to ale nebylo dokázáno. Kamara si na narážku na barvu pleti stěžoval i po pondělním utkání Ligy národů.


Neuplynul ještě ani rok a půl od incidentu Glena Kamary s Ondřejem Kúdelou. Stoper Slavie měl v utkání Evropské ligy s Rangers FC finského záložníka rasisticky napadnout, nikdy mu to ale nebylo dokázáno. Kamara si na narážku na barvu pleti stěžoval i po pondělním utkání Ligy národů.
Zápas Finska s Černou Horou byl soubojem o záchranu ve výkonnostní skupině B. Výhra 2:0 dala jistotu seveřanům, sestup se nakonec díky lepšímu skóre vyhl i domácím. Rumunsku nestačila výhra 4:1, při shodném počtu bodů měla Černá Hora stále o dva góly lepší skóre.
Utkání bylo poměrně vyhrocené, už v 17. minutě šli domácí do oslabení po přímé červené kartě. Finům se snažili hru znepříjemnit, byli hodně tvrdí. A dost možná ne pouze co se zákroků týče, ale i komunikací s Finy.
Během utkání měl totiž jeden z hráčů Černé Hory rasisticky urazit Glena Kamaru. Neví se který, ale samotná finská fotbalová federace vydala prohlášení, kde si na narážky na barvu pleti Kamary stěžuje.
„Dle finské fotbalová federace UEFA začala investigativně vyšetřovat údajný rasismus hráče Černé Hory na adresu Glena Kamary během jejich zápasu Ligy národů,“ stojí na Twitteru Sky Sports.
Kamara už do jednoho případu s rasismem UEFU zatáhl, případ s Ondřejem Kúdelou ale doposud nebyl došetřen a českému obránci nebylo nic prokázáno. Přesto dostal stopku na 10 utkání pod záštitou UEFY, tudíž přišel o loňské Mistrovství Evropy.
Zároveň se ale Kamara nechal v jednom z rozhovorů pro Sky Sports slyšet, že kdyby byl v budoucnu znovu během utkání rasisticky urážen, okamžitě by opustil hrací plochu. Pondělní zápas ale dohrál až do závěrečného hvizdu.
Zdroj: Sky Sports

-
Chance Ligapřed 23 hodin
Hromadný odchod z Baníku: Ostravu opouštějí hned tři hráči. Záložník obletovaný kluby z Premier League naopak prodloužil
-
Chance Ligapřed 3 dny
Chystá se velký návrat? Hapal chce zlanařit bývalého hráče Baníku, který je nyní oporou jiného ligového celku
-
Chance Ligapřed 1 dnem
Nečekaný odchod legendy. Slovácko opouští dlouholetá opora, stane se tváří nového projektu
-
Bojové sportypřed 2 dny
Odstoupí Kotlár ze zápasu v Clashi? Vedení dává jasnou podmínku, musí si uklidnit vyhrožujícího Cvernu