Spojte se s námi

Fortuna liga

K derby už se vracet nechci! Köstl promluvil o zápase v Kroměříži: Kéž by tohle bylo všude

Podobně jako městský rival ze Sparty i Slavia prošla třetím kolem MOL Cupu, když vyřadila Kroměříž poměrem 2:0. Jak pohárové utkání zhodnotil asistent trenéra Jaroslav Köstl?

Publikováno

dne

Podobně jako městský rival ze Sparty i Slavia prošla třetím kolem MOL Cupu, když vyřadila Kroměříž poměrem 2:0. Jak pohárové utkání zhodnotil asistent trenéra Jaroslav Köstl?

Slávisté vstoupili do utkání třetího kola proti Kroměříži s několika změnami v základní sestavě. Trenéři do hry poslali například Stanislava Tecla, Tarase Kačarabu, premiéru v zahajovací jedenáctce si odbyl Boluwatife Ogungbayi.

A byť byli sešívání od začátku aktivnějším týmem, na skóre se to ani po 30 minutách hry neprojevilo.

Až ve 35. minutě se poprvé změnil stav na ukazateli skóre. Už výše zmíněný Kačaraba poslal povedený centr Matěji Juráskovi, který následně z úhlu přesně zakončil a otevřel tak gólový účet utkání.

To bylo z prvních 45 minut vše, další branku sešívání vsítili až v poločase druhém. Krásnou akci předvedl všem fanouškům Mojmír Chytil, jenž si šikovně stáhl míč do běhu a svůj následný střelecký pokus poslal na zadní tyč.

V dalším průběhu zápasu si Slavia ještě několik šancí vytvořila, ani jedna z nich se však neujala. Sešívání tedy v bitvě dvou Slavií uspěli a mohou se těšit na další fázi MOL Cupu. Jak každopádně duel na hřišti Kroměříže hodnotí Jaroslav Köstl?

K derby už se vracet nechci. Zápas s Kroměříží snesl ligové parametry

„Jsme rádi, že se utkání povedlo výsledkově a z větší části i herně. Hrálo se v krásné atmosféře a navíc před návštěvou, za níž by se nemusely stydět ani ligové týmy. Vážíme si toho, jak se k nám všichni chovali. Tímto bych chtěl všem v Kroměříži poděkovat a popřát jim hodně štěstí do zbytku sezony,“ řekl Köstl po postupu do dalšího kola.

„K derby už se vracet nechci, napsalo se toho dostatečně. Soustředil bych se na spíše na pohárové utkání, které sneslo ligové parametry. Osobně se mi velmi líbil i stadion, diváci jsou velmi blízko hřiště. Kéž by takové stánky byly všude,“ vysvětluje asistent trenéra Slavie.

Závěrem ještě pochválil výkony Kačaraby, každým utkáním podle něj roste Boluwatife Ogungbayi.

„Má v sobě obrovský potenciál a na nás je, abychom ho dokázali dostat na co nejvyšší úroveň tak, aby byl týmu nápomocný i v lize,“ uzavřel Köstl.

Zdroj: MOL Cup, SK Slavia Praha

Reklama

Oblíbené