Juventus kontumačně porazil Neapol 3:0! Hostům byl navíc odečten bod

4. října 2020 se měl uskutečnit zápas Juventusu s Neapolí. Mělo se jednat o vynikající zápas, jenže k němu nedošlo. Byl tedy dočasně přeložen s tím, že se bude vyšetřovat, jak co bylo. A nyní je znám výsledek! Kontumačně vyhrál Juventus. Neapol se navíc dočkala ještě jiného trestu.

Zdroj: psgtalk.com

O tom, jestli se zápas Juventusu s Neapolí uskuteční, se mluvilo již pár dní před jeho datem konání. Neapol totiž oznámila, že do Turína nemůže odcestovat.

Důvod? Měla jí to zakázat tamní hygienická stanice na základě dvou hráčů nakažených koronavirem. Týmu měla být doporučena karanténa a izolace. Na to se ostatně Neapol odvolávala.

Juventus však řekl, že k zápasu nastoupí a dokonce i demonstračně dorazil na stadion a oznámil soupisku k utkání. Jenže svěřenci Gennara Gattusa nedorazili.

Utkání tedy bylo dočasně odloženo s tím, že jej vedení soutěže prošetří. Neapol měla předložit důkazy a podklady, že jí skutečně byl dán zákaz do Turína vycestovat. Pokud by tak neučinila, bylo jasné, že dojde ke kontumaci. Před sezonou se totiž kluby dohodly, že mají-li k dispozici 13 hráčů, kteří mohou nastoupit, zápas se uskuteční.

Ve středu se tedy oficiálně rozhodlo. Juventus kontumačně vyhrál 3:0 a připisuje si do tabulky zadarmo tři body.

Neapol pak byla potrestána za to, že na zápas ani neodcestovala. Byl jí stržen jeden bod. Namísto šesti má tedy bodů pouze pět.

Deník The Sun pak uváděl, že platí pravidlo, dle kterého všechny branky půjdou na účet nejlepšího střelce vítězného mužstva, tedy Cristiana Ronalda. To však z 99 % neplatí.

Zdroj: Serie A

Mohlo by vás zajímat

Komentáře

ZANECHAT ODPOVĚĎ

Zadejte svůj komentář!
Zde prosím zadejte své jméno

Tato stránka používá Akismet k omezení spamu. Podívejte se, jak vaše data z komentářů zpracováváme..

Oblíbené

Baroš: Tohle byly praktiky mafie, některé týmy jste prostě nemohli porazit

Celým fotbalovým prostředím v České republice v posledních dnech hýbe kauza Romana Berbra v souvislosti s manipulováním zápasů. V pondělní show Tiki-Taka se k celé situaci vyjádřily i fotbalové legendy Milan Baroš s Vladimírem Šmicerem. A ostravský patriot nešel pro kritická slova dvakrát daleko.

Teplice vyzvaly k rezignaci Výkonný výbor FAČR! Několikrát jsme na nekalé praktiky upozorňovali, stojí ve vyjádření

Klobouk dolů! Pavel Šedlbauer, předseda představenstva FK Teplice, se totiž rozsáhleji vyjádřil ke kauze, která nyní otřásá fotbalovým světem v České republice, a vyzval členy Výkonného výboru FAČR k rezignaci.

Je Souček skutečně nový Moyesův Fellaini? Statistiky Mourinhova slova potvrzují

Tomáš Souček nadále pokračuje v budování skvělého jména v Premier League. Naposledy tak činil proti Tottenhamu, za což jej pochválil i legendární José Mourinho, který jej dokonce označil za nového Moyesova Fellainiho. Je to ale správné přirovnání?