Spojte se s námi


Fotbal

Jürgen Klopp: Ancelotti, Mourinho, Guardiola… Všichni už jsme dinosauři. Kdo podle něj vyniká mezi mladými kouči a koho doporučil Liverpoolu?

Liverpool musí řešit nepříjemnou komplikaci. Jürgen Klopp totiž v lednu oznámil, že tato sezona je jeho poslední na Anfield Road. Co bude dál? Reds musejí hledat jeho nástupce a jeden se vyloženě nabízí. Chválí jej i sám německý stratég.

Publikováno

dne

Liverpool musí řešit nepříjemnou komplikaci. Jürgen Klopp totiž v lednu oznámil, že tato sezona je jeho poslední na Anfield Road. Co bude dál? Reds musejí hledat jeho nástupce a jeden se vyloženě nabízí. Chválí jej i sám německý stratég.

Anglická Premier League za sebou má 24 ligových kol a Liverpool se před 25. duelem v nejvyšší anglické soutěži nachází na prvním místě. Má náskok dvou bodů před Manchesterem City, který však má zápas k dobru.

Už v sobotu ve 13:30 se navíc Jürgen Klopp představí se svými svěřenci na půdě nepříjemného Brentfordu. Reds před sebou mají další prověrku a další krok, chtějí-li si dojít pro titul. To by byl pochopitelně nejlepší způsob, jak by se mohl německý kouč se svým mužstvem rozloučit.

V lednu totiž bývalý trenér Borussie Dortmund či Mohuče oznámil, že po dlouhých 9 letech v Liverpoolu končí. Fanoušci mají důvod smutnit, Němec vrátil klub zpět na výsluní. Trochu si však pooddechl jeho rival Pep Guardiola, který přiznal, že se mu bude lépe spát.

Není jasné, co bude dál. Sám Jürgen Klopp nicméně tvrdí, že si hodlá dát pauzu a že pokud se vrátí k trénování, rozhodně to nebude v Anglii. Liverpool musí hledat náhradu a jedna se vyloženě nabízí. Může jí být klubová legenda. Požehnání by dostal i od Kloppa.

Jürgen Klopp má pro Liverpool doporučení

On sám se nijak na výběru náhrady za sebe nepodílí. Když se ale nedávno řešilo, kdo by mohl Liverpool převzít, bylo často skloňováno jméno Xabiho Alonsa, lodivoda Bayeru Leverkusen. To by pochopitelně Jürgen Klopp schvaloval.

Alonso si vede náramně. Z týmu, který přebíral v pozici, kdy to vypadalo na tragickou sezonu, dokázal vytvořit mužstvo, s nímž se probojoval ze sestupových pozic do Evropy a nyní dominuje Bundeslize.

„Xabi odvádí neuvěřitelnou práci. I kdyby se o tom nespekulovalo a zeptali byste se mě před dvěma měsíci na jeho práci, tak bych si jen povzdechl. Já, Ancelotti, Mourinho, Guardiola… My už jsme dinosauři. Nebudeme tuhle práci dělat dalších 20 let. Dobře, možná Mourinho bude,“ zavtipkoval Němec.

„Nová generace trenérů už je tady a Xabi Alonso mezi nimi naprosto vyniká. Byl špičkovým hráčem, pochází z trenérské rodiny. Vlastně už byl takovým trenérem, když ještě hrával. Fotbal, jaký prosazuje, tým, který staví, přestupy, které udělal… Je to naprosto výjimečné,“ pokračoval Jürgen Klopp.

Sám nynější kouč Liverpoolu Bundesligu dobře zná, s Borussií Dortmund ji ovládl. O to větší obdiv k Alonsovi chová.

„Proti Bayernu byl jeho tým jasně lepší. To je v Německu velká vzácnost. Když jsme s Dortmundem porazili Bayern, bylo to hlavně díky dobré obraně. Hráli jsme na protiútoky a spoléhali na dynamiku. Leverkusen byl jasně lepší. A to ho Xabi vede teprve krátkou dobu a buduje mladý tým,“ uzavřel téma.

Zdroj: The Guardian, Transfermarkt, Premier League

Reklama

Oblíbené

Copyright © 2017-2024 RUIK Digital s. r. o. | Sportovní zprávy, výsledky, preview a tipy na sázení zdarma - Fotbal, Hokej, Tenis, Oktagon, UFC, Esport a F1. Ministerstvo financí varuje: Účastí na hazardní hře může vzniknout závislost! Zákaz účasti osob mladších 18 let na hazardní hře.