Spojte se s námi


Bundesliga

Jurečka zřejmě Augsburg neposílí! Německý celek koupil útočníka Tietze

Václav Jurečka prožil vydařenou sezonu ve Slavii a začalo se spekulovat o jeho možném letním odchodu. Mezi zájemci měl být i německý Augsburg, jenže ten si vybral o tři roky mladšího Phillipa Tietze.

Publikováno

dne

Václav Jurečka prožil vydařenou sezonu ve Slavii a začalo se spekulovat o jeho možném letním odchodu. Mezi zájemci měl být i německý Augsburg, jenže ten si vybral o tři roky mladšího Phillipa Tietze.

Do Edenu přišel Václav Jurečka před rokem po konci smlouvy ve Slovácku. Sešívaní tedy za něj nemuseli nic platit. S odstupem času se ukázalo, že to byla pro tým Jindřicha Trpišovského velmi dobrá akvizice.

Jurečka totiž v minulém ročníku překonal obranu soupeře hned dvacetkrát a stal se nejlepším střelcem Fortuna ligy. Jakub Řezníček ze Zbrojovky Brno za ním zaostal o pouhý jeden gól.

Skvělou formu měl devětadvacetiletý útočník především v nadstavbě. Během pěti zápasů proti nejlepším celkům Fortuna ligy vstřelil neuvěřitelných dvanáct gólů, ani to však Slavii k zisku mistrovského titulu nestačilo.

Není divu, že se začalo mluvit o zájmu zahraničních celků. Člen reprezentačního týmu Jaroslava Šilhavého měl být i v hledáčku Augsburgu. Německý celek už ale s největší pravděpodobností neposílí.

Patnáctý tým minulého ročníku Bundesligy si totiž vybral Phillipa Tietze. Ten v minulé sezoně pomohl dvanácti góly a třemi asistencemi Darmstadtu k postupu mezi německou smetánku. Smlouvu s novým zaměstnavatelem podepsal do léta roku 2027.

„Jsem absolutně potěšen, že budu nosit dres Augsburgu. Bundesliga byla vždy mým největším cílem a budu tvrdě pracovat, abych každý týden dokázal, že jsem na nejvyšší úrovni,“ prozradil Tietze po podpisu smlouvy pro klubový web.

„Ve Phillipu Tietzovi jsme získali nejen fyzicky robustního útočníka, který dal za Darmstadt spoustu gólů, ale podepsali jsme také hráče, který hrál s vášní a nasazením. Jeho styl hry a silná mentalita skvěle zapadnou do našeho mladého týmu,“ dodal sportovní ředitel Stefan Reuter.

Mezi další zájemce o bývalého hráče Opavy či Kolína patří Trabzonspor a New York City. Odchod zkušeného útočníka by byl pro Slavii citelnou ztrátou.

Zdroj: FC Augsburg, Transfermarkt

Reklama

Oblíbené