Jsme rádi, že s Německem můžeme změřit síly, tvrdí Šilhavý. Koho pošle na hřiště?

Už ve středu večer se utkají v rámci přátelského duelu reprezentace Německa a České republiky. Pro svěřence Jaroslava Šilhavého se bude jednat o velmi prestižní zápas, což ostatně sám bývalý kouč Slavie potvrdil. Co před zápasem říkal na tiskové konferenci?

Zdroj: sportbuzzer.de

Ve středu ve 20:45 se představí svěřenci Jaroslava Šilhavého v Lipsku, kde se v rámci přátelského utkání utkají s Německem. Sice se očekává, že Joachim Löw nenasadí nejsilnější sestavu, to však dle kouče České republiky nesnižuje prestiž zápasu.

„Zápas s Německem se nehraje každý den. Je to velice silný soupeř s velkou historií, s mnoha úspěchy. Takže z toho pohledu jsme rádi, že můžeme s takovýmhle soupeřem změřit síly,“ nechal se slyšet s tím, že utkání je velice prestižní a že i když se jedná pouze o přátelský zápas, rozhodně jej neřadí na druhou kolej.

Šilhavý si je tedy vědom, že i když Německo nemusí nastoupit s největšími hvězdami, nebude to jednoduchý zápas. A jakou sestavu vyšle na hřiště on? Do brány potvrdil Jiřího Pavlenku a také prozradil, že zřejmě využije všech šest možných střídání.

„Je to zápas, který nám řekne spoustu informací o hráčích, kteří dostanou šanci, jak se budou prezentovat s tímto těžkým soupeřem. Můžeme si na ně sáhnout a budeme o nich mít další informace,“ tvrdí Šilhavý, který chce rozložit zátěž do všech tří utkání mezi hráče rozumně rozložit.

Kouč pak věří, že reprezentace jde správným směrem. V uplynulých zápasech totiž viděl znaky kvalitního fotbalu a věří, že se to bude ještě zlepšovat.

Na závěr vyjádřil politování nad tím, že se zápasu neúčastní Patrik Schick či Pavel Kadeřábek, kteří hrají Bundesligu, nebo hráči ze Slavie. Je s tím však smířen, jelikož si je vědom faktu, že se se stejným problémem potýkají všechna mužstva.

Zdroj: FAČR

Mohlo by vás zajímat

Komentáře

ZANECHAT ODPOVĚĎ

Zadejte svůj komentář!
Zde prosím zadejte své jméno

Tato stránka používá Akismet k omezení spamu. Podívejte se, jak vaše data z komentářů zpracováváme..

Oblíbené

Tak skvělý klub jako Nice se těžko poráží dvakrát za sebou, říká Trpišovský

Už ve čtvrtek večer čeká Slavii utkání na půdě francouzského Nice. V domácím prostředí jej sice dokázala porazit 3:2, nyní to ale bude mít těžší, čehož si je vědom také kouč Jindřich Trpišovský.

Kotal o nasazení Hancka i chybující defenzivě

Sparta doma přivítá v boji o naději na postup Celtic Glasgow. Ten nemá ideální formu a Sparta bude dost možná favoritem. O zápase promluvil pro klubový web trenér Sparty Václav Kotal.

Maradona odešel, ale jeho kouzla s námi zůstanou navždy. Připomeňte si jeho nejlepší momenty

Diego Armando Maradona předčasně odešel na věčnost v pouhých 60 letech. Na hřišti uměl s balónem taková kouzla, že díky němu se do fotbalu zamilovali milióny dětí.