Jsem stále ten stejný chlap se stejnými zásadami, říká Mourinho. Jenomže doba se změnila, José!

José Mourinho byl na začátku své kariéry neskutečně úspěšný. Dá se říct, že kam přišel, tam vítězil. Postupem času se však fotbal vyvinul a Mourinhova defenzivní hra se stala neúčelnou a co víc, pro diváky nelíbivou.

José_Mourinho_By Aleksandr Osipov from Ukraine - José Mourinho Жозе Моуринью, CC BY-SA 2.0
Zdroj: CC BY-SA 2.0

Mourinho už zdaleka není ´The Special One´. Jeho největším problémem se zdá být to, že zatímco se fotbal vyvíjel, portugalský kouč si stojí za svými starými principy, což potvrdil svými slovy o víkendu.

“Samozřejmě, barva mých vlasů je jiná a také přibyly vrásky. Ale jsem pořád ten stejný chlap, se stejnými zásadami, se stejnou vášní, nic se nezměnilo,” prozradil Mourinho v rozhovoru pro Sky Sports.

“Jsem stále stejný, ale samozřejmě se za poslední dobu udál velký vývoj v koučování, v tom jak se vedou hráči a fotbalové týmy a ostatně ve všem, co je spojené s touto hrou,” pokračoval portugalský kouč.

Je s podivem, že si Mourinho dokáže přiznat to, že se doba, a vše co je s ní spojené, změnila, ale místo toho, aby se změnil on sám, tak stále trvá na svých metodách, které již nefungují.

Nedávno jsem četl velmi zajímavou analýzu hry portugalského kouče, kde autor, bývalý fotbalista a nyní trenér mladých hráčů, ve své studii narazil na jeden pro něj důležitý fakt, který okoukal právě z práce s mladými talenty.

Tím, že Mourinho nebyl sám kdovíjakým fotbalistou a nedosáhl na tu nejvyšší úroveň, tak se nedokáže přizpůsobovat vývoji hry na té nejvyšší úrovni tak, jako to musí udělat mnozí vrcholoví hráči, ať už kvůli tomu, že stárnou či dalším různým faktorům.

Mourinho vlétl do fotbalového světa jako kometa, ale jeho silné stránky se brzy staly jeho přítěží. Je docela dost dobře možné, že sedmapadesátiletý trenér prostě a jednoduše nedokáže vymyslet něco nového, proto spoléhá na věci, které fungovaly v dobách, kdy vyhrával tituly.

“Miluji vše, co je spojené s mojí prací. Jedinou věcí, kterou si neužívám jsou porážky. Nenávidím porážky, ale samozřejmě si velmi dobře uvědomuji, že je to součást mé práce.“

“Naším cílem je vyhrát v každém utkání, které přijde. Nezáleží na tom, o jakou soutěž či o jakého soupeře jde, chci aby byl Tottenham natolik sebevědomý, že může zvítězit v každém utkání,” zakončil rozhovor Mourinho.

Portugalský kouč neustále mluví o vyhrávání. To ostatně potvrzují i samotní hráči, kteří tento fakt nikdy nezapomenou zmínit. Ovšem jak sám říká, doba se změnila, top týmy chtějí útočit, koneckonců na to i mají hráče, stejně jako Tottenham, stále jeden z nejlepších celků na světě.

Je tak otázkou, co bude s Mourinhem dále, pokud bude pokračovat stejně jako doposud. Zřejmě se rozloučí s Tottenhamem dříve, než skončí tato nová sezona, a za nějaký čas podepíše smlouvu v novém klubu, top tým už to ale nebude!

Zdroj: Sky Sports

Mohlo by vás zajímat

Komentáře

ZANECHAT ODPOVĚĎ

Zadejte svůj komentář!
Zde prosím zadejte své jméno

Tato stránka používá Akismet k omezení spamu. Podívejte se, jak vaše data z komentářů zpracováváme..

Oblíbené

Manuel Neuer opět ukázal svou velikost! Nastal čas jej začít považovat za nejlepšího brankáře všech dob

Manuel Neuer má 34 let, nicméně to mu nebrání v předvádění fantastických výkonů, kterými pomáhá svému Bayernu v získávání cenných trofejí. A že už jej kdekdo odepsal? Nevadí. Neuer totiž ještě neřekl svá poslední slova a nyní nadešel čas, aby byl konečně doceněn tak, jak si zaslouží a jak se patří!

Sevilla odolávala až do prodloužení, Bayern si však došel pro čtvrtou trofej v tomto roce!

Bayern získal čtvrtou trofej v letošním roce! Superpohár UEFA mezi vítězi Ligy mistrů a Evropské ligy však došel až do prodloužení, Sevilla totiž velice dlouho vzdorovala i přes dominanci bavorského celku.

Plzeň postupuje! Přesvědčivý výsledek však shazuje nepřesvědčivý výkon

Viktoria Plzeň dokázala porazit dánského soupeře a postupuje do posledního předkola Evropské ligy. Přesvědčivý výsledek 3:0 však shazuje nepříliš přesvědčivý výkon.