Jsem stále ten stejný chlap se stejnými zásadami, říká Mourinho. Jenomže doba se změnila, José!

José Mourinho byl na začátku své kariéry neskutečně úspěšný. Dá se říct, že kam přišel, tam vítězil. Postupem času se však fotbal vyvinul a Mourinhova defenzivní hra se stala neúčelnou a co víc, pro diváky nelíbivou.

Mourinho už zdaleka není ´The Special One´. Jeho největším problémem se zdá být to, že zatímco se fotbal vyvíjel, portugalský kouč si stojí za svými starými principy, což potvrdil svými slovy o víkendu.

“Samozřejmě, barva mých vlasů je jiná a také přibyly vrásky. Ale jsem pořád ten stejný chlap, se stejnými zásadami, se stejnou vášní, nic se nezměnilo,” prozradil Mourinho v rozhovoru pro Sky Sports.

“Jsem stále stejný, ale samozřejmě se za poslední dobu udál velký vývoj v koučování, v tom jak se vedou hráči a fotbalové týmy a ostatně ve všem, co je spojené s touto hrou,” pokračoval portugalský kouč.

Je s podivem, že si Mourinho dokáže přiznat to, že se doba, a vše co je s ní spojené, změnila, ale místo toho, aby se změnil on sám, tak stále trvá na svých metodách, které již nefungují.

Nedávno jsem četl velmi zajímavou analýzu hry portugalského kouče, kde autor, bývalý fotbalista a nyní trenér mladých hráčů, ve své studii narazil na jeden pro něj důležitý fakt, který okoukal právě z práce s mladými talenty.

Tím, že Mourinho nebyl sám kdovíjakým fotbalistou a nedosáhl na tu nejvyšší úroveň, tak se nedokáže přizpůsobovat vývoji hry na té nejvyšší úrovni tak, jako to musí udělat mnozí vrcholoví hráči, ať už kvůli tomu, že stárnou či dalším různým faktorům.

Mourinho vlétl do fotbalového světa jako kometa, ale jeho silné stránky se brzy staly jeho přítěží. Je docela dost dobře možné, že sedmapadesátiletý trenér prostě a jednoduše nedokáže vymyslet něco nového, proto spoléhá na věci, které fungovaly v dobách, kdy vyhrával tituly.

“Miluji vše, co je spojené s mojí prací. Jedinou věcí, kterou si neužívám jsou porážky. Nenávidím porážky, ale samozřejmě si velmi dobře uvědomuji, že je to součást mé práce.“

“Naším cílem je vyhrát v každém utkání, které přijde. Nezáleží na tom, o jakou soutěž či o jakého soupeře jde, chci aby byl Tottenham natolik sebevědomý, že může zvítězit v každém utkání,” zakončil rozhovor Mourinho.

Portugalský kouč neustále mluví o vyhrávání. To ostatně potvrzují i samotní hráči, kteří tento fakt nikdy nezapomenou zmínit. Ovšem jak sám říká, doba se změnila, top týmy chtějí útočit, koneckonců na to i mají hráče, stejně jako Tottenham, stále jeden z nejlepších celků na světě.

Je tak otázkou, co bude s Mourinhem dále, pokud bude pokračovat stejně jako doposud. Zřejmě se rozloučí s Tottenhamem dříve, než skončí tato nová sezona, a za nějaký čas podepíše smlouvu v novém klubu, top tým už to ale nebude!

Zdroj: Sky Sports

Mohlo by vás zajímat

Komentáře

ZANECHAT ODPOVĚĎ

Zadejte svůj komentář!
Zde prosím zadejte své jméno

Tato stránka používá Akismet k omezení spamu. Podívejte se, jak vaše data z komentářů zpracováváme..

Oblíbené

Co potřebuje Slavia k postupu v Evropské lize? Vše má ve svých rukou, rozhodnout může už ve čtvrtek

Když byla Slavia rozlosována do skupiny s Leverkusenem, Nice a Beer Shevou, očekávalo se, že si sešívaní hravě poradí s Izraelci a s Francouzi se poperou o druhé místo za nejsilnějším Leverkusenem. Vše je ale nakonec úplně jinak.

Boží ruka sáhla Maradonovi na život. Jak to všechno začalo?

Argentinský fotbalový útočník přezdívaný „zlatý chlapec“ anebo „boží ruka“ byl mnohdy milován, ale také nenáviděn. Během svého divokého a kontroverzního života stihl mnohé.

Jezdec Formule 1 přežil vlastní smrt! Z hořících plamenů mu pomohli hasiči, rozhodovaly vteřiny

To, co se dnes stalo při závodu Formule 1, zanechá v pamětích diváků velkou stopu. Scéna jak z akčního filmu, obrovský výbuch, následný požár, shořelé a rozpůlené torzo monopostu.