Spojte se s námi


Fotbal

Joselu opouští Real Madrid! V kádru pro něj nezbylo místo

Joselu se po skvělé sezoně v Realu Madrid, kde plnil roli náhradníka hvězdných Brazilců, bude stěhovat. Na španělského útočníka v madridském velkoklubu nezbylo v nabitém kádru místo. Hostování se tak v trvalý přestup nepromění.

Publikováno

dne

Joselu se po skvělé sezoně v Realu Madrid, kde plnil roli náhradníka hvězdných Brazilců, bude stěhovat. Na španělského útočníka v madridském velkoklubu nezbylo v nabitém kádru místo. Hostování se tak v trvalý přestup nepromění. V následující sezoně kádr Carla Ancelottiho posílí další 2 ofenzivní zbraně a Španěl je tak povinnou objetí.

Joselu byl lepší, než se čekalo

Když španělský útočník do Realu přicházel, většina fanoušků si klepala na hlavu, jestli se prezident Fiorentino Perez nezbláznil. Poplatek za roční hostování byl 500 tisíc eur. Typově jde o zcela jiného útočníka, než je a byl k dispozici v celém kádru, tudíž alespoň v tomto ohledu transfer dával smysl.

V celé sezoně Joselu odehrál 49 zápasů, do kterých velmi často naskakoval jako střídající hráč. Za 2097 minut, které odehrál nastřílel 17 branek a přidal 3 asistence.

Některé góly byly dokonce veledůležité, jelikož šlo o srovnávací nebo vedoucí branky. Žádný fanoušek Realu nezapomene na 2 pozdní góly v souboji s Bayernem, které poslali Bílý balet do finále.

Real Madrid má útok na další sezonu nabitý

Proč že vlastně Joselu mění působiště, když to vypadalo, že Real využije opci v hodnotě 1 milionu eur? Vysvětlení je jednoduché, španělský útočník by byl volbou číslo 4, možná 5 nebo ještě víc. Madridský kádr na útočných pozicích bude mít přetlak a všichni hráči, jsou při vší úctě, daleko lepší než právě Španěl.

Bílý balet posílí Kylian Mbappé, který přijde jako volný hráč z francouzského PSG. Dále se o místo v základní sestavě bude ucházet nadějná hvězdička Endrick. Nesmíme zapomínat na Viniciuse s Rodrygem, kteří jsou již pevnou součástí Realu několik sezon. To už jsou 4 velmi kvalitní hráči směrem dopředu.

Na pozici útočníka může nastoupit Jude Bellingham. Při rozestavení na křídla, se na jednu z pozic bude tlačit Arda Guler s Brahimem Díazem. Pro Josela by to byl zřejmě nelidský úkol dostat se vůbec na hřiště, natož do základní sestavy. Ačkoliv Španěl předváděl skvělé výkony, tak právě on doplatil na nabitý útok.

Žádná Arábie, ale Katar

Spekulovalo se o možnostech přestupu do Saúdské Arábie, kam především minulé léto přestoupila řada fotbalistů z Evropy. Joselu však zvolil jinou destinaci, která je finančními prostředky podobná, novým působištěm bude katarský Al Gharafa. Katarský klub ve své soutěži obsadil 3. místo a se Španělem bude útočit na titul.

Dres Al Gharafa obléká bývalá ofenzivní hvězda Porta Alžířan Yacine Brahimi, který je v klubu už 2. sezonu. Tamní ligu hraje i bývalý hráč Barcelony Philippe Coutinho nebo Marco Verratti. V několik zápasech se ukázal i německý záložník Julian Draxler, na jména je tak soutěž nabitá.

Zdroj: Fabrizio Romano

Reklama

Oblíbené

Copyright © 2017-2024 RUIK Digital s. r. o. | Sportovní zprávy, výsledky, preview a tipy na sázení zdarma - Fotbal, Hokej, Tenis, Oktagon, UFC, Esport a F1. Ministerstvo financí varuje: Účastí na hazardní hře může vzniknout závislost! Zákaz účasti osob mladších 18 let na hazardní hře.