Spojte se s námi

Fortuna liga

Josef Csaplár skončil v Příbrami. Zprotivil se Starkovi jeho útočný fotbal?

Zveřejněno

dne

Trenér, který vyznává útočný styl a nebojí se riskovat, skončil na trenérské židli fotbalistů Příbrami. K jeho odchodu možná přispělo i to, že po posledním zápase se Slavií prohlásil, že jeho nyní už bývalý tým bude hrát útočný fotbal bez ohledu na soupeře. Útočný styl Příbrami byl velmi sympatický, i proto bude lize charismatický kouč chybět.

Zdroj: 1fkpribram.cz

Co vedlo šéfa Příbrami Jaroslava Starku k odvolání Csaplára veřejnost neví, protože obě dvě zúčastněné strany se rozhodly rozhodnutí nijak nekomentovat. Můžeme se jen domnívat, že příbramský šéf chce první ligu pro Příbram zachránit za každou cenu a dostal strach, že Josef Csaplár ze svého útočného stylu neuhne ani o píď, i kdyby s týmem sestoupil po sezóně do druhé ligy.

Radši jej tak nahradil koučem Romanem Nádvorníkem, který působil jako trenér spíše ve druhé lize a v tomto ročníku FORTUNA:LIGY skončil po sérii porážek na lavičce Karviné

Bude zajímavé sledovat, jakým stylem se začne mužstvo Příbrami prezentovat. Trenérská změna určitě nenastala kvůli špatně odváděné trenérově práci, očekává se však, že nový lodivod bude více naslouchat a občas také poslouchat příkazy nadřízených.

To Josef Csaplár určitě nechtěl, tak se radši dohodl na ukončení smlouvy. U Litavky proti sobě stály delší dobu dva protichůdné směry, které neměly vedle sebe šanci delší dobu existovat. Zkušeného motivátora trápilo zejména složení kádru, který neměl takovou kvalitu, aby z naordinovaného útočného stylu hráči na hřišti vytěžil více bodů.

Dalším mínusem pro tým Příbrami byla ztráta útočníka Jana Matouška, který přestoupil po výborných výkonech do pražské Slavie. Tam ale postupně ztratil místo v základní sestavě a také formu.

Když se teď vrátil do Příbrami na hostování, svými výkony vyčníval, chvíli však ještě potrvá, než se mu výborná forma vrátí. Přestup k sešívaným byl jistě dobrým krokem, ale nějaký čas měl ještě mladý záložník zůstat v Příbrami.

Jaroslav Starka vsadil na jistotu, že nový trenér se bude snažit ligu Příbrami zachránit za každou cenu, i když se herní styl asi dočká změny. Z jeho pozice se asi není čemu divit. Účel světí prostředky. Příbramský šéf nenašel odvahu, protože přestal věřit, že útočný styl neústupného trenéra klub v první lize zachrání.

Čas ukáže, jestli se rozhodl správně. Autor mnoha dnes již vžitých trenérských pojmů si ovšem udělal v Příbrami dobrou reklamu a snad již brzy bude moci útočný styl ordinovat v české lize nějakému fotbalovějšímu kádru.

Reklama
1 komentář

1 komentář

  1. Staňa

    22.3.2019 na 19:13

    Trenér teoretik

Zanechte odpověď

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Tato stránka používá Akismet k omezení spamu. Podívejte se, jak vaše data z komentářů zpracováváme..

Fortuna liga

Ruik Football Talk | #5 Ivan Grégr – Muž, který pískal Maradonu

Zveřejněno

dne

Pátým hostem show Ruik Football Talk se stal Ivan Grégr, s nímž si budeme povídat o jeho životní cestě fotbalového rozhodčího a představí nám také svůj pohled na nová pravidla a VAR.

Pan Grégr má za sebou řadu odpískaných mezinárodních zápasů, během nichž například řídil utkání s Maradonou a dalšími legendami fotbalové historie.

Odřídil však i mnoho zápasů na domácí scéně, mimo jiné i 18 derby pražských “S”.

Velké poděkování patří pražskému baru Dutch Pub a také našemu hostovi Ivanu Grégrovi.

Pokračovat ve čtení

Fortuna liga

Případ Ngadeu? Tvrdík se lapil do vlastní pasti. Ani výraz uličník není na místě

Zveřejněno

dne

Zdálo se, že kamerunský stoper Michael Ngadeu podepíše ve Slavii novou smlouvu a i přes zájem Gentu zůstane v Edenu. Předseda představenstva „sešívaných“ Jaroslav Tvrdík dokonce před pár dny zveřejnil Ngadeovu fotku, která značila, že se povedlo klíčového stopera udržet. Nakonec je vše jinak. Ngadeu místo chystaného podpisu smlouvy odletěl do Belgie a Slavia se bude muset obejít bez své opory. Tvrdík na Twitteru Ngadea nazval uličníkem, což samozřejmě vyvolalo rozporuplné emoce. Měl se předseda Slavie zachovat jinak, nebo je označení uličník na místě?

Zdroj: slavia.cz

Po odchodu Simona Deliho do belgických Brugg by byla ztráta Ngadea pro Slavii ještě více fatální než za normálních okolností, a proto se o jeho udržení snažili ještě více. Osmadvacetiletému bekovi nabídli nový výsostný kontrakt a podle všeho se s Ngadeem na podpisu ústně domluvili.

Jenže věci se ve fotbale mění z minuty na minutu a i v případě kamerunského reprezentanta přišel zásadní zlom. “Simon odešel jako legenda, Michael jako uličník. Písemně odsouhlasená smlouva hráčem a agentem. Přílet hráče na slavnostní podpis. V noci místo oznámeného přespání útěk do Belgie. Byli jsme jen vyjednávací páka na vyšší kontrakt. Tohle nedůstojné divadlo si klub nezasloužil, Míšo,” uvedl Tvrdík na Twitteru v pondělí brzo ráno.

Ngadeu se rozhodně nezachoval morálně správně a Slavii svým způsobem podrazil. Ale fotbal je tvrdý byznys a podobné věci se stát mohou. A Tvrdík si o podobnou situaci vyloženě říkal. Pokud dopředu oznámil podpis hráče na sociálních sítích, ačkoliv ještě nic oficiálního neproběhlo, musel počítat s tím, že ovlivní situaci na přestupovém trhu.

Gent zřejmě zvýšil svou aktivitu a Ngadeovi ještě přitlačil na platu. To jej asi přesvědčilo k odchodu do Belgie. Svým způsobem šlo od kamerunského beka o podraz, ale fotbal je byznys a Ngadeu prostě využil situace. 

Tvrdík jej poté nazval uličníkem. Takové označení rozhodně není na místě. Ano, Ngadeu se nezachoval morálně správně, ale Tvrdík si do podobné situace sám naběhl. Navíc do Slavie již dříve přišli hráči, kteří se domluvili jinde a nakonec otočili kormidlo směrem k Edenu.

Asi nejlepším příkladem je Jan Sýkora, který si plácl s Viktorií Plzeň, ale následně mu Slavia nabídla lepší smlouvu a podmínky a malý záložník navlékl červeno-bílý dres. Podobně měl podle médií přestoupit také Vladimír Coufal, ten ovšem údajnou slovní dohodu se Spartou vyvrátil.

Výraz uličník je ještě více nevhodný, když přičteme fakt, že toho pro „sešívané“ udělal opravdu hodně. Během tří let se vypracoval v oporu obrany, spousta fanoušků si základní jedenáctku bez něj nemohla představit. 

Nedůstojné loučení od obou stran.

Pokračovat ve čtení

Fortuna liga

Do Jablonce přestupuje mladík z Černé Hory Zoran Petrović

Zveřejněno

dne

Třiadvacetiletý Zoran Petrović přestupuje z OFK Titograd (černohorský klub) do Jablonce, se kterým podepsal smlouvu na 3 roky.

Zdroj: fkjablonec.cz/index.asp

Zoran Petrović působí na pozici útočníka či pravého křídla. V uplynulé sezóně odehrál Petrović v dresu OFK Titograd 24 utkání a vstřelil 6 gólů.

V dresu Jablonce už jeden hráč Černé Hory působí. Tím je Vladimir Jovović. Oba tyto hráče přivedl manažer Igor Gluščević. Aktuálně Petrović trénuje s A-týmem Jablonce a ve středu naskočil do přípravného zápasu B-týmu, kdy se prosadil gólově a vybojoval pro svůj tým penaltu.

Veškerá administrativa je hotová a Zoran by mohl již v sobotu nastoupit do utkání proti Spartě v rámci druhého kola Fortuna ligy.

“Je to moje první působení mimo Černou Horu a těším se na to. Hodně mi pomůže, že je tady Vlado (Vladimir Jovović). Pomůže mi s jazykem a se vším okolo, co je potřeba. Jsme kamarádi a jsem rád, že tu jsem.”

“Česká liga je o hodně lepší, než v Černé Hoře. Všechno je tady hodně profesionální. Dobře se tady trénuje, česká liga je mezi nejlepšími v Evropě. Udělám maximum pro to, abych se prosadil v české lize,” vyjádřil se k přestupu Petrović.

Pokračovat ve čtení
Reklama

Ruik Football Talk

Reklama

Oblíbené