Josef Csaplár skončil v Příbrami. Zprotivil se Starkovi jeho útočný fotbal?

Trenér, který vyznává útočný styl a nebojí se riskovat, skončil na trenérské židli fotbalistů Příbrami. K jeho odchodu možná přispělo i to, že po posledním zápase se Slavií prohlásil, že jeho nyní už bývalý tým bude hrát útočný fotbal bez ohledu na soupeře. Útočný styl Příbrami byl velmi sympatický, i proto bude lize charismatický kouč chybět.

Zdroj: 1fkpribram.cz

Co vedlo šéfa Příbrami Jaroslava Starku k odvolání Csaplára veřejnost neví, protože obě dvě zúčastněné strany se rozhodly rozhodnutí nijak nekomentovat. Můžeme se jen domnívat, že příbramský šéf chce první ligu pro Příbram zachránit za každou cenu a dostal strach, že Josef Csaplár ze svého útočného stylu neuhne ani o píď, i kdyby s týmem sestoupil po sezóně do druhé ligy.

Radši jej tak nahradil koučem Romanem Nádvorníkem, který působil jako trenér spíše ve druhé lize a v tomto ročníku FORTUNA:LIGY skončil po sérii porážek na lavičce Karviné

Bude zajímavé sledovat, jakým stylem se začne mužstvo Příbrami prezentovat. Trenérská změna určitě nenastala kvůli špatně odváděné trenérově práci, očekává se však, že nový lodivod bude více naslouchat a občas také poslouchat příkazy nadřízených.

To Josef Csaplár určitě nechtěl, tak se radši dohodl na ukončení smlouvy. U Litavky proti sobě stály delší dobu dva protichůdné směry, které neměly vedle sebe šanci delší dobu existovat. Zkušeného motivátora trápilo zejména složení kádru, který neměl takovou kvalitu, aby z naordinovaného útočného stylu hráči na hřišti vytěžil více bodů.

Dalším mínusem pro tým Příbrami byla ztráta útočníka Jana Matouška, který přestoupil po výborných výkonech do pražské Slavie. Tam ale postupně ztratil místo v základní sestavě a také formu.

Když se teď vrátil do Příbrami na hostování, svými výkony vyčníval, chvíli však ještě potrvá, než se mu výborná forma vrátí. Přestup k sešívaným byl jistě dobrým krokem, ale nějaký čas měl ještě mladý záložník zůstat v Příbrami.

Jaroslav Starka vsadil na jistotu, že nový trenér se bude snažit ligu Příbrami zachránit za každou cenu, i když se herní styl asi dočká změny. Z jeho pozice se asi není čemu divit. Účel světí prostředky. Příbramský šéf nenašel odvahu, protože přestal věřit, že útočný styl neústupného trenéra klub v první lize zachrání.

Čas ukáže, jestli se rozhodl správně. Autor mnoha dnes již vžitých trenérských pojmů si ovšem udělal v Příbrami dobrou reklamu a snad již brzy bude moci útočný styl ordinovat v české lize nějakému fotbalovějšímu kádru.

Mohlo by vás zajímat

Komentáře

ZANECHAT ODPOVĚĎ

Zadejte svůj komentář!
Zde prosím zadejte své jméno

Tato stránka používá Akismet k omezení spamu. Podívejte se, jak vaše data z komentářů zpracováváme..

Oblíbené

Baroš: Tohle byly praktiky mafie, některé týmy jste prostě nemohli porazit

Celým fotbalovým prostředím v České republice v posledních dnech hýbe kauza Romana Berbra v souvislosti s manipulováním zápasů. V pondělní show Tiki-Taka se k celé situaci vyjádřily i fotbalové legendy Milan Baroš s Vladimírem Šmicerem. A ostravský patriot nešel pro kritická slova dvakrát daleko.

Teplice vyzvaly k rezignaci Výkonný výbor FAČR! Několikrát jsme na nekalé praktiky upozorňovali, stojí ve vyjádření

Klobouk dolů! Pavel Šedlbauer, předseda představenstva FK Teplice, se totiž rozsáhleji vyjádřil ke kauze, která nyní otřásá fotbalovým světem v České republice, a vyzval členy Výkonného výboru FAČR k rezignaci.

Je Souček skutečně nový Moyesův Fellaini? Statistiky Mourinhova slova potvrzují

Tomáš Souček nadále pokračuje v budování skvělého jména v Premier League. Naposledy tak činil proti Tottenhamu, za což jej pochválil i legendární José Mourinho, který jej dokonce označil za nového Moyesova Fellainiho. Je to ale správné přirovnání?