Spojte se s námi


Fotbal

José Mourinho je připraven odmítnout Saúdskou Arábii. Zdroje uvádí, že vyjádřil zájem o trenérský post brazilského národního týmu

Bývalý šéf Chelsea, Manchesteru United a Tottenhamu, José Mourinho, je v AS Řím stále pod smlouvou. Na konci sezóny, kdy mu současný kontrakt vyprší, by však odejít mohl. Spekulovalo se o přesunu do Saúdské Arábie, nyní však do hry vstupuje brazilský národní tým.

Publikováno

dne

Bývalý šéf Chelsea, Manchesteru United a Tottenhamu, José Mourinho, je v AS Řím stále pod smlouvou. Na konci sezóny, kdy mu současný kontrakt vyprší, by však odejít mohl. Spekulovalo se o přesunu do Saúdské Arábie, nyní však do hry vstupuje brazilský národní tým.

Mourinho do Brazílie?

Mourinho je dle brazilského serveru UOL údajně připraven odmítnout velké bohatství, které se nabízí v Saúdské Arábii, aby dostal šanci vést brazilský národní tým. Šedesátiletý portugalský kouč zůstává prozatím na lavičce AS Řím. Jeho současná smlouva na Stadio Olimpico nicméně vyprší na konci této sezony. Už se tak nějaký čas spekuluje o tom, zda v létě změní působiště. Veřejně se přitom vyjadřoval k možnému přesunu do Saúdské Arábie.

Mohl by se však nechat přesvědčit, aby tyto myšlenky odložil? Pokud se mu naskytne příležitost převzít brazilský národní tým, tak zřejmě ano. S tímto velmi prestižním místem, které je v současné době pod dočasným vedením trenéra Fluminense, Fernanda Dinize, je spojován současný trenér Realu Madrid – Carlo Ancelotti.

Mourinho již vyzval italského kouče, aby zůstal ve vedení Bílého baletu, a prohlásil, že jen blázen by opustil tento klub, když je stále chtěný. Ale jeho komentáře mohou mít i postranní úmysl, což už ostatně historie několikrát ukázala.

Zdroje uvádějí, že Portugalec cítí, že je nyní nepravděpodobné, že by získal další práci ve špičkovém evropském klubu. Vidí tak vedení mezinárodní reprezentace jako svůj další logický krok.

Úspěchy v AS Řím

Opět navíc upozornil na své trenérské kvality díky práci, kterou odvedl v Římě. AS dovedl k úspěchu v Konferenční lize a v minulé sezóně do finále Evropské ligy, kde prohrálo na penalty se Sevillou. Mourinho je rozhodně pohárový trenér a z toho by mohla Brazílie vytěžit hodně.

AS taktéž vytáhl k šestému místu v Serii A. A i když nadále pracuje s menším rozpočtem než konkurenční kluby, odvádí v hlavním městě Španělska skvělou práci.

Zatímco Mourinho v létě odmítl nabídky saúdskoarabských klubů, které mu nabízely lukrativní platy. Může být v pokušení nové výzvě, až mu skončí v létě současná smlouva v Itálii. Minulý měsíc novinářům řekl, že pojede do Saúdské Arábie ve volném čase. Hodlá tam totiž dle vlastních slov jednou pracovat, kdy to ale bude, to neřekl.

Mourinho se také nechal slyšet, že odmítl šanci vést rodné Portugalsko před lednovým jmenováním Roberta Martineze. „Skutečnost, že prezident FPF řekl, že jsem nebyl jeho první, avšak jedinou volbou, mě dělá velmi hrdým mužem,“ prohlásil Mourinho a pokračoval: „Nicméně jsem se rozhodl, že zůstanu tady.“

Zdroj: Twitter, Mirror, UOL

Reklama

Oblíbené