Spojte se s námi


Fortuna liga

Joel Ngandu Kayamba: Konec v Plzni? Představoval jsem si to jinak. S trenérem Bílkem jsem si nesedl

Konžský záložník Joel Kayamba se stal během svého působení v České republice oblíbencem mnoha fanoušků. Bavil je svým fotbalovým uměním, ale překvapil i výbornou češtinou. Nyní působí v druholigovém tureckém Bolusporu. Pro Ruik se rozpovídal o angažmá v Turecku, nebo o svém konci ve Viktorii Plzeň.

Publikováno

dne

Konžský záložník Joel Kayamba se stal během svého působení v České republice oblíbencem mnoha fanoušků. Bavil je svým fotbalovým uměním, ale překvapil i výbornou češtinou. Nyní působí v druholigovém tureckém Bolusporu. Pro Ruik se rozpovídal o angažmá v Turecku, nebo o svém konci ve Viktorii Plzeň.

V létě jste přestoupil z Plzně do tureckého Bolusporu. Jak jste zatím spokojený v novém působišti?

V Bolusporu jsem zatím moc spokojený, ale celkově se mi v Turecku líbí i po životní stránce. I v Samsunsporu to bylo TOP, ke všemu se jedná o velký klub, který má velkou historii.

Když jste zmínil Samsunspor, kde jste strávil jarní část na hostování, proč jste nezůstal tam?

Jak jsem řekl, jedná se o velký klub, který má velké ambice. Bohužel se nám nepodařilo postoupit, a tak se prezident klubu rozhodl vyměnit skoro celý tým. Mně skončilo hostování a ani jsme nejednali o mém setrvání v klubu.

Oba zmíněné turecké kluby působí v druhé lize, jaký dojem na Vás udělala tamní soutěž?

Druhá liga v Turecku má obrovskou kvalitu, každý zápas se vysílá v televizi. Co se týče zázemí, tak takové má v České republice pouze Sparta, Slavia a Plzeň. I fanoušci tady strašně žijí fotbalem, jsou to doslova fanatici. Takže si opravdu nemohu stěžovat, je to tady opravdu na profesionální úrovni.

Tři roky jste strávil ve Viktorii Plzeň, kde jste se stal oblíbencem fanoušků. Jak vzpomínáte na Plzeň? A na jaký moment budete nejraději vzpomínat?

Na Plzeň budu vzpomínat jenom v dobrém, i když můj konec v klubu nebyl podle mých představ. A nejlepší moment? Nejraději budu vzpomínat na zápasy proti Olympiakosu a Dinamu Záhřeb.

Po příchodu trenéra Bílka jste se začal pomalu vytrácet ze sestavy. Co se stalo?

Po příchodu trenéra Bílka se všechno pro mě změnilo. Bylo mi hned jasné, že to mezi námi nebude fungovat. Vůbec jsme si spolu nesedli, a tak to bylo po čase znát. Přestal mě stavět a to i mého kamaráda Ba Louau, který nakonec odešel do Polska.

Trenér po mně chtěl na hřišti věci, na které jsem nebyl zvyklý. I když jsem se snažil to akceptovat, tak jsem prostě nebyl šťastný.

I když jsem potom nenastupoval, tak jsem dostal nominaci do reprezentace, ale Plzeň mě odmítla pustit. Byl jsem moc naštvaný, a tak jsem bez souhlasu klubu odletěl na sraz. Nepochopil jsem jejich jednání, nehrál jsem a oni mě nepustí na repre sraz?

Když jsem se vrátil ze srazu, tak jsem byl přeřazen do béčka a dostal jsem pokutu. Od pana Šádka a trenéra Bílka mi bylo řečeno, že jestli příště odjedu na sraz, tak si ponesu následky.

I přesto jsem odletěl a do Dubaje mi přišla zpráva od pana Šádka, že v Plzni končím a můj agent mi může hledat nové angažmá. Mrzí mě, že to zničilo vztah mezi mnou a panem Šádkem, ale nedalo se nic dělat. Nakonec jsem byl rád, že to tak dopadlo a mohl jsem jít za novou výzvou.

A sledujete Plzeň i po tomto incidentu?

Samozřejmě, že sleduju kluky a přeju si, aby se klubu dařilo. Plzeň je klub, který mi dal šanci se ukázat a udělal jsem si tam jméno. Díky Viktorce jsem se dostal i do reprezentace, takže klubu vděčím za mnohé.

Máte v plánu se vrátit do České republiky, třeba na konec kariéry?

Určitě se vrátím do České republiky, protože tam mám syna. Ale jestli tam zakončím kariéru, tak to nevím. To teprve ukáže budoucnost.

Reklama

Oblíbené

Copyright © 2017-2024 RUIK Digital s. r. o. | Sportovní zprávy, výsledky, preview a tipy na sázení zdarma - Fotbal, Hokej, Tenis, Oktagon, UFC, Esport a F1. Ministerstvo financí varuje: Účastí na hazardní hře může vzniknout závislost! Zákaz účasti osob mladších 18 let na hazardní hře.