Reklama

Jindřich Trpišovský o cestě a přesunu Tomáše Holeše

Trenér pražské Slavie nyní připravuje tým na nadcházející sezónu 2021/22. V rozhovoru pro klubovou TV přiznal, že je to hodně specifické soustředění, protože má k dispozici pouze 16 hráčů do pole. Jedna otázka mířila i na oslavovaného Tomáše Holeše, který poslal Českou republiku do čtvrtfinále Eura.

Příběh je jasný, Tomáš za Tomáše! Poté, co 29. ledna 2020 odešel tehdejší kapitán a stěžejní hráč Slavie Tomáš Souček do West Hamu, trenérský tým červenobílých hledal alternativy ve vlastních řadách.

Součkův přestup se upekl na konci přestupového období a proto nebyl čas a ani reálné možnosti najít adekvátní náhradu jinde. Jak na cestu a přesun Tomáše Holeše vzpomíná Jindřich Trpišovský? Škatulata, hýbejte se! Z beka do středu hřiště.

Vzpomínky na přesun Tomáše Holeše

“První myšlenka vznikla před přípravným zápasem s Brøndby Kodaň. Kluci šli na rozcvičku, já šel se Zdeňkem Houšteckým pět metrů za Tomášem Holešem a říkám: “My furt hledáme šestku (defenzivního záložníka) a možná ji tady máme. Vždyť on má všechny předpoklady, je soubojový, má hlavu, je fotbalový, má obě dvě nohy, má přenášení hry, skvělou rychlost.”

Paradoxně v tom zápase hrál ten post Lukáš Provod, zahrál tam skvěle. My jsme od toho na chvilku upustili. Pak přišel nepovedený zápas s Bohemians, pak přišel covid. Pak už jsme si sedli s Holim a začali jsme ho tam dávat i v tréninkách a vlastně celou tu covid pauzu jsme na tom pracovali,” prozradil zákulisní záležitosti trenér pražské Slavie.

“Mám z toho radost, zvládl to za extrémě krátkou dobu. Ten druhý gól (do sítě Nizozemska při kterém Holeš asistoval) ho úplně charakterizuje, prostě nespekuloval a vyrazil za ztraceným míčem. Z toho jeho výkonu jsem byl nadšený a trošku i dojatý,” pěl chválu na svého svěřence Trpišovský.

“Ten přesun byl samozřejmě velký risk i pro něj. Čas však ukázal, že díky tomu přesunu je dneska na Euru a možná je škoda, že na tom postu nebyl dřív. Jsme se nedávno popichovali a říkal jsem mu: “Kdybys to hrál třeba od 20 let, tak si dneska v Premier League jako Suk (Tomáš Souček).”

Snad se lodivod sešívaných nebude brzy divit až po Holešovi sáhne nějaký anglický celek. Sice mu je už 28 let a i proto trenér Trpišovský jeho odchod do velkého klubu neočekává, ale pokud by se Holešovi povedl zápas s Dánskem, tak kdo ví, jaká nabídka by mohla přijít!

Zdroje: SK Slavia Praha, Transfermarkt

Reklama

Mohlo by vás zajímat

Komentáře

  1. Pokud se Holešovi povede i zápas s Danskem tak bude mít Slavie další přijemné starosti odolávat nabídkám na toho to fotbalistu které budou 100% kolem 4mil.€ když vezmeme v potaz že Slavii stál Holeš 20 mil.kč a že pro ni odvedl kvalitní výkony bude mu “již” 28 let a pro hráče zřejmě poslední možnost dostat se na dobré zahraniční angažmá ……

ZANECHAT ODPOVĚĎ

Zadejte svůj komentář!
Zde prosím zadejte své jméno

Tato stránka používá Akismet k omezení spamu. Podívejte se, jak vaše data z komentářů zpracováváme..

Oblíbené