Spojte se s námi


Fortuna liga

Jindřich Staněk do Slavie? O ceně je jasno, Plzeň již prý nabídku odsouhlasila. Gólman může stihnout start zimní přípravy

Jindřich Staněk už si podle všeho balí kufry. Když se spekulace objevila poprvé, byl to trochu šok. Nyní se mění překvapení v realitu. Jednička Viktorie Plzeň míří do Prahy, kde se upíše pražské Slavii.

Publikováno

dne

Jindřich Staněk už si podle všeho balí kufry. Když se spekulace objevila poprvé, byl to trochu šok. Nyní se mění překvapení v realitu. Jednička Viktorie Plzeň míří do Prahy, kde se upíše pražské Slavii.

Psal se 13. prosinec, když server inFotbal.cz přišel s velkou senzací. Pražská Slavia se začala rozhlížet po novém gólmanovi a vybírala v místě, kde by to čekal jen málokdo. Sešívaným se totiž pochopitelně zalíbil Jindřich Staněk, nezpochybnitelná jednička Plzně.

Stále teprve 27letý brankář si díky svým výkonům vybojoval několik nominací do reprezentace. Dokonce si připsal 8 startů. Naprosto zaslouženě. Právě on je mnohdy tím mužem, který stojí za úspěchem Viktorie.

O to překvapivější je, že se vůbec Slavia odhodlala v Plzni lovit a že na to Západočeši přistoupili, byť jejich první reakce byla pochopitelně odmítavá. To se nyní mělo změnit. Sešívaní totiž měli vylepšit nabídku a Viktoria ji měla odsouhlasit.

Server inFotbal.cz informuje o tom, že se vylepšená a již přijatá nabídka má pohybovat okolo sumy 2 milionů eur, což je více než 49 milionů korun.

Kdy se Staněk stane hráčem Slavie?

Jindřich Staněk má mimochodem kořeny v pražské Spartě, která jej vychovávala, než odešel do zahraničí. O to pikantnější tento přestup bude, uskuteční-li se. Hrál totiž za dva největší rivaly sešívaných.

Slavia ovšem zprvu nebyla ohledně jeho angažování jednotná. „V Edenu nejprve nepanovala na Staňkovi stoprocentní shoda. Ještě před Vánoci se ale interně sladili a definitivní rozhodnutí se stočilo právě k plzeňskému gólmanovi,“ uvádí portál inFotbal.cz.

Druhou možností měl být Vítězslav Jaroš z Liverpoolu. Nicméně to už je nyní pasé. Slavia se již s Plzní dohodla a nyní se řeší potřebné detaily, k jejichž dokončení má dojít v následujících dnech. Existuje i šance, že Staněk stihne start zimní přípravy Slavie.

Je však otázkou, jak na situaci bude reagovat Viktoria. I díky prodeji Rafiu Durosinmiho bude mít dostatek financí na to, aby našla adekvátní náhradu. Ve hře však je údajně také možnost, že jedničkou bude 18letý Viktor Baier.

Zdroj: inFotbal.cz, Transfermarkt

Reklama

Oblíbené

Copyright © 2017-2024 RUIK Digital s. r. o. | Sportovní zprávy, výsledky, preview a tipy na sázení zdarma - Fotbal, Hokej, Tenis, Oktagon, UFC, Esport a F1. Ministerstvo financí varuje: Účastí na hazardní hře může vzniknout závislost! Zákaz účasti osob mladších 18 let na hazardní hře.