Jihlava požaduje opakování baráže. Rovná se to ale boji s větrnými mlýny

Po prvním vydaném prohlášení FC Vysočiny Jihlava se klub rozhodl reagovat na vyvození důsledků a vyjádření ze strany FAČR a LFA a požaduje opakování baráže! Vysočina to uvedla na svým webových stránkách, kde, mimo jiné, upozorňuje na to, že měla informace o možném ovlivnění baráže.

Jihlava svůj boj nevzdává, o první ligu chce zabojovat v opakované baráži.
zdroj: fcvysocina.cz

Zdá se to jako logický krok. Jihlava se cítí ukřivděna. Po degradaci některých sudích a minimálních trestech hodlá v boji za lepší fotbal vytrvat. Jenomže prozatím je v této situaci osamocená, Zbrojovka Brno, další druholigový účastník baráže, který hrál proti nesestupitelné Příbrami, je oproti Jihlavě klidná jako beránek.

“Pokud ani po průběhu prvního utkání není schopna komise rozhodčích učinit opatření k zajištění regulérnosti utkání (například změna delegace nasazením některého z top českých sudích), pak to považujeme za profesní a osobní selhání vedení komise rozhodčích,” komentoval klub pochybení komise rozhodčích.

Zásadní chyba nastala už v samotné delegaci rozhodčích, kdy nebyli nasazeni ti nejlepší sudí. Kór ve druhém zápase, když komise rozhodčích viděla, jakým způsobem bylo první utkání řízeno.

“Před prvním zápasem baráže zástupci našeho klubu kontaktovali představitele FAČR, předsedu komise rozhodčích a zástupce LFA s tím, že máme informace, že FC Vysočina bude rozhodčími v baráži poškozena.”

“Ředitel klubu hovořil v den utkání s předsedou komise rozhodčích a předmětem hovoru nebylo chválení sudích, ale naopak apel na to, aby předseda komise rozhodčích zajistil regulérnost baráže právě v návaznosti na informace, které klub z několika stran dostal. Předseda komise pan Chovanec ujišťoval, že se klub nemá čeho bát.”

Nepátrejme teď po tom, jak se jihlavští dostali k informacím, že klub může být v baráži poškozen, ale zaměřme se spíše na reakci komise rozhodčích, LFA a FAČRu. V prvním utkání si Chovanec a spol. mohli myslet, že bude odpískáno férově. Proč ale po tom představení, které všichni velice dobře viděli, nepřikročili k jasným změnám?

“Náš klub také podal řídícímu orgánu soutěže podnět k tomu, aby zvážil nařízení opakování obou utkání baráže, popřípadě pouze odvetného utkání v Jihlavě, což by byl nepochybně krok, který by mohl získat důvěru veřejnosti v regulérnost soutěží a pomohl by ke spravedlnosti,” uzavírá Jihlava své druhé prohlášení a vyzývá k opakování barážového utkání.

Opakování baráže by bylo ojedinělé, vůbec první v historii, a horko těžko by hledalo oporu v nejvyšších fotbalových kruzích. Pro představitele českého fotbalu už muselo být nepříjemné udělat tolik “nucených” změn. Našli se obětní beránci, kteří se po vykonání svého trestu opět navrátí na své pozice.

Pokud by přeci jen klub s opakováním uspěl a přiznejme si to, jedná se o boj s větrnými mlýny, šlo by jistě o fotbalovou událost tohoto desetiletí. Alespoň co se českého fotbalu týče.

Mohlo by vás zajímat

Komentáře

ZANECHAT ODPOVĚĎ

Zadejte svůj komentář!
Zde prosím zadejte své jméno

Tato stránka používá Akismet k omezení spamu. Podívejte se, jak vaše data z komentářů zpracováváme..

Oblíbené

Osmnáctiletý gólman Vítězslav Jaroš podepsal v Liverpoolu nový dlouhodobý kontrakt

Skvělá zpráva z Anglie! Vítězslav Jaroš, jenž v roce 2017 přišel z pražské Slavie do Liverpoolu, podepsal s anglickým mistrem nový kontrakt....

Jablonec hlásí posily! Na sever Čech se stěhují Pilař s Hrubým

Trenér Petr Rada přivítá ve svém týmu po Ivanu Schranzovi, který přišel z Českých Budějovic, také Václava Pilaře ze Sigmy Olomouc a...

Derby pražských „S” skončilo bezbrankovou remízou

Fotbalisté Slavie remizovali v derby se Spartou a celou sezónou tak prošli bez prohry v domácím prostředí. Po zápase si mohli užít...