Jhon Mosquera: Bohemians jsem za všechno vděčný. Můj vztah ke klubu se nezměnil, ale nevím, jak to je ze strany Bohemians

Kolumbijský záložník se stal během svého působení v Bohemians klíčovým hráčem týmu a oblíbencem fanoušků. Vše se možná změnilo, když Mosquera odešel do Slovanu Liberec, což vedení Bohemians těžce neslo. Mosquera se v rozhovoru pro Ruik vyjádřil o svém vztahu k Bohemians nebo zavzpomínal na triumf v Copa Libertadores.

fcslovanliberec.cz

Pocházíte z Kolumbie, kde jste i odstartoval svou fotbalovou kariéru. Můžete nám říct, jak se daří Kolumbii ve výchově hráčů?

Fotbal v Kolumbii šel v posledních letech opravdu nahoru a velmi se zkvalitnil. Roste tam spousta hráčů s velkým potenciálem do budoucna a ti, kteří už prokázali své kvality, tak reprezentují úspěšně naší zemi. Někteří hráči působí na té nejvyšší úrovni a hrají za nejznámější kluby v Evropě. To si myslím, že je velmi dobrá reklama pro kolumbijský fotbal.

Z Kolumbie jste se dostal do Španělska, kde jste působil několik let. Jak jste se dostal do Španělska? A jaká to byla pro Vás změna po fotbalové stránce?

Do Španělska jsem se dostal prostřednictvím fotbalového agenta, který mě vzal na Mallorku. Ve Španělsku se trénuje a pracuje opravdu tvrdě a velmi kvalitně. Španělský fotbal je i pro diváky z celého světa velmi atraktivní. Já jsem ho sledoval už v Kolumbii a jsem opravdu rád, že jsem si mohl zahrát fotbal ve Španělsku.

Po letech ve Španělsku jste se rozhodl změnit prostředí a zamířil jste do pražských Bohemians. Jaké byly Vaše první dojmy z klubu?

První dojem, který jsem měl z Bohemians, tak byl plný stadion a úžasní fanoušci, kteří podporovali svůj tým. A nemohu zapomenout na klubovou legendu Antonína Panenku, který byl přítomen na každém domácím zápase.

Během svého působení v Bohemians jste se stal klíčovým hráčem týmu a oblíbencem fanoušků. Jak budete vzpomínat na Bohemians?

Klubu budu vždy vděčný za to, že mi dal šanci a důvěru po mém příchodu ze Španělska. Spoluhráči, trenéři, lidé, kteří pracují pro klub a fanoušci zůstanou navždy v mém srdci.

Mezi Vaše spoluhráče v Bohemians patřil i Patrik Schick. Bylo už v té době vidět, že z něj může vyrůst velký hráč? A co říkáte na jeho kariéru?

Vzpomínám si na to, když mě můj otec poprvé přiletěl navštívit do Prahy a šel na náš zápas do Ďolíčku. Po zápase mi řekl, že Patrik je opravdu zajímavý útočník ,který může mít velmi dobrou kariéru. Všem ukázal, že na to skutečně má a já jsem moc rád, že se mu daří.

Pro mnohé bylo možná překvapení, když jste se rozhodl opustit Evropu a vrátil se do rodné Kolumbie. Proč jste se rozhodl pro návrat domů? A neuvažoval jste spíše o tom, že byste se posunul v Evropě do nějakého většího klubu?

Měl jsem tu možnost připojit se k jednomu z největších a nejambicióznějšímu klubu v Kolumbii, který hrál Copa Libertadores. Neměl jsem důvod vůbec nad tím přemýšlet a okamžitě jsem na to kývnul. V té době jsem neměl ani žádné nabídky z Evropy, takže skutečně nebylo co řešit.

Zdroj: fcslovanliberec.cz

V Kolumbii jste nastupoval za Deportivo Cali a Atlético Nacional. Můžete nám říct, jaký je rozdíl mezi fotbalem v Evropě a Kolumbii?

Snem každého hráče je asi hrát za klub, který působí v nejlepších soutěžích v Evropě, ale i fotbal v Kolumbii je na velmi vysoké úrovni. Pokud bych měl srovnat fotbal v Kolumbii a Česku, tak bych řekl, že v Česku je to více založené na fyzické stránce a v Kolumbii na té technické.

S Atléticem Nacional jste nakonec slavil triumf v Copa Libertadores. Co pro Vás znamená tento úspěch?

Pro mě to byl obrovský úspěch získat triumf v Copa Libertadores, protože je to jako vyhrát Ligu mistrů v Evropě. Mám na to opravdu krásné vzpomínky a celkově se ten rok klubu velmi podařil.

Letos v zimě jste se stal velmi překvapivou posilou Bohemians. Proč jste se rozhodl pro návrat?

Do České republiky jsem se vrátil hlavně kvůli své rodině, se kterou jsem chtěl trávit více času.

Bohemians s Vámi počítali i pro letošní sezónu, ale nečekaně jste odešel do Liberce. Proč jste se rozhodl pro odchod do Liberce? A jaké jsou teď Vaše vztahy s Bohemians?

Do Liberce jsem se rozhodl odejít, protože bylo mým snem zahrát si evropské poháry a to mi Liberec umožnil, protože teď s ním hraju Evropskou ligu. Svého rozhodnutí nelituju a z mé strany se vztah k Bohemians nezměnil. Můj vztah ke klubu je dobrý a jsem mu za vše vděčný, ale nevím, jak to mají v Bohemians. V klidu mohu říct, že jsem vždy odvedl to nejlepší pro Bohemians a to stejné dělám i teď pro Liberec.

V Liberci předvádíte skvělé výkony a i týmu se herně daří. Jak jste zatím v Liberci spokojený?

V Liberci jsem opravdu šťastný a i v klubu mě přivítali naprosto skvěle. Každý den pracujeme velmi tvrdě, abychom na hřišti odvedli tu nejlepší práci.

Mohlo by vás zajímat

Komentáře

  1. Jaký vztah asi může klub mít k hráči co ho podrazil? 🤔 To je jako se ptát jaký vztah má Sparta k Haškovi.

ZANECHAT ODPOVĚĎ

Zadejte svůj komentář!
Zde prosím zadejte své jméno

Tato stránka používá Akismet k omezení spamu. Podívejte se, jak vaše data z komentářů zpracováváme..

Oblíbené

Golden Boy 2020: Proč jsem volil Ansu Fatiho? Vynikající technik, prostě úžasný

Bylo to hodně složité rozhodování. Nabídka vynikajících fotbalistů evropských klubů do 21 let – bohužel opět bez českých zástupců – byla pestrá.

PSG vs. RB Lipsko: Preview a tipy na sázení

V úterý večer bude čekat PSG a RB Lipsko naprosto klíčový duel, který by mohl výrazně napovědět o vývoji ve skupině H, která se zatím pro pařížský celek nevyvíjí vůbec dobře.

Divočina v Anglii: Rekordní počet přihrávek před gólem, emoce budící VAR i osahávání genitálií soupeře

Domácí Liverpool v zápase s Leicesterem zaznamenal rekordní počet přihrávek před gólem. Zápas zároveň nabídl sporný VAR moment, který ochudil Lišky o penaltu.