Spojte se s námi


Fortuna liga

Ještě v létě hrál divizi, teď se rozkoukává v Baníku. Ostravská posila prožívá fotbalovou pohádku

Ještě v minulé sezoně byl divizním hráčem, letos se posunul výš. A další skok, a ještě mnohem výraznější, jej čeká nyní. Posila ostravského Baníku se klidně může co nevidět objevit i ve Fortuna lize.

Publikováno

dne

Ještě v minulé sezoně byl divizním hráčem, letos se posunul výš. A další skok, a ještě mnohem výraznější, jej čeká nyní. Posila ostravského Baníku se klidně může co nevidět objevit i ve Fortuna lize.

David Kašpárek si žije svůj sen. V minulém ročníku působil v divizním Přerově, v létě se dostal do MSFL. Tam během podzimu zaujal natolik, že po něm sáhl Baník Ostrava.

V něm by měl talentovaný střelec, který se během podzimní části sezony blýskl v barvách Zlínska devíti góly v Moravskoslezské fotbalové lize, začít nejdříve v B-týmu.

Utopií ovšem není ani to, že časem nakoukne i do áčka. „V zimě o něj měla zájem Sigma, kam šel na přípravu do rezervy. Ale s trenérem jsme se dohodli, že to na druhou ligu ještě není a že se vrátí k nám,“  uvedl kouč Zlínska David Rojka.

Podle něj se počítalo, že hráč ještě zůstane na jaře ve Zlínsku. „Během února se ale ozval Baník. Ten nám dal nabídku, která pro nás byla celkem zajímavá. Nechali jsme na něm, jak se rozhodne,“ řekl trenér.

Po sezoně se uvidí, co bude s Kašpárkem dál

„Jde převážně do béčka, ale přesah tam je, může trénovat s áčkem. V létě si to vyhodnotíme a uvidíme, co bude dál,“ doplnil Rojka s tím, že Kašpárek v Baníku bude zatím jen hostovat.

Podle Rojky jde o extrémně pracovitého útočníka s velmi dobrým fyzickým fondem, jenž se skvěle hodí pro tým vyznávající vysoký presink. Nevýhodou je, že na gól potřebuje více šancí.

Kašpárek se na podzim v dresu Zlínska trefil sedmkrát, byl třetím nejlepším střelcem MSFL. Ohromnou formu měl v závěru roku, kdy v posledních sedmi zápasech udeřil šestkrát.

Dle Rojkových slov je Kašpárek velmi nepříjemný, zarputilý a na hřišti se nezastaví před ničím. Takového forvarda prostě v kádru chcete, a pokud na sobě bude pracovat, může to být jednou i na A-tým Baníku.

Zdroj: eFotbal, FC Baník Ostrava, FC Zlínsko

Reklama

Oblíbené

Copyright © 2017-2024 RUIK Digital s. r. o. | Sportovní zprávy, výsledky, preview a tipy na sázení zdarma - Fotbal, Hokej, Tenis, Oktagon, UFC, Esport a F1. Ministerstvo financí varuje: Účastí na hazardní hře může vzniknout závislost! Zákaz účasti osob mladších 18 let na hazardní hře.