Spojte se s námi


Chance Liga

Ještě nedávno základ, teď nechtěný na lavičce. Co bude s Aihamem Ousouem?

Ještě na jaře patřil Aiham Ousou do základní jedenáctky pražské Slavie. Měl to být další hráč, kterého sešívaní za málo koupí a následně za pár let za mnohonásobně prodají. Jenže jeho vývoj se trochu zasekl.

Publikováno

dne

Ještě na jaře patřil Aiham Ousou do základní jedenáctky pražské Slavie. Měl to být další hráč, kterého sešívaní za málo koupí a následně za pár let za mnohonásobně prodají. Jenže jeho vývoj se trochu zasekl.

Nadějný stoper, kapitán švédské U21 a hráč s velkou budoucností. S takovou pověstí přicházel Aiham Ousou v létě 2021 do Slavie.

Jindřich Trpišovský jej chtěl původně zapracovat postupně, jenže kvůli velké marodce na stoperu musel na hřiště ihned. Přes úvodní porodní bolesti a například červenou kartu v derby na Spartě se do toho docela dostal a společně s Kačarabou vytvořili celkem spolehlivé duo.

I v minulé sezóně patřil mezi stavební kameny týmu, předváděl velice kvalitní výkony a už se pomalu začalo mluvit o jeho letním přestupu do zahraničí.

Jenže jaro neměl moc dobré. První tři zápasy odehrál v základu, v Pardubicích ale udělal dětinskou hloupost, když vběhl na hřiště po ošetření bez povolení, dostal druhou žlutou a tedy červenou.

Zápas s Brnem sledoval jen na tribuně, možná „za trest“ nehrál ani poté s Teplicemi. Poté se na tři zápasy do sestavy vrátil, po prohře v Budějovicích, kde neuhlídal Adedirana při jediném gólu ale opět ze sestavy vypadl.

Další tři zápasy strávil pouze na lavičce, do hry se dostal až v poháru proti Bohemians, kde odehrál 104 minut. Šanci tak dostal i v Mladé Boleslavi a na Spartě, kde sice předvedl solidní výkon, ale v poslední minutě si dal vlastní gól.

V dalších dvou zápasech se tak do hry nedostal, poté ale proti Hradci zařídil vlastní gól Gabriela. V nadstavbě odehrál v základu jediný zápas, proti Olomouci.

Paradoxně mu uškodil přechod na 3 stopery. Ze dvou míst byly najednou tři, tím pádem by měl Ousou mít větší prostor se prosadit, ovšem bylo to naopak. Jasnou dvojicí se totiž stalo duo Holeš – Ogbu, ke kterým se hledal třetí stoper. Trpišovský poté zvolil variantu s Juráskem na levém stoperu a Holešem napravo.

Ani od nové sezóny se Ousouva pozice nevrátila do starých kolejí. Slavia totiž, zdá se, našla konečně třetího spolehlivého stopera do party. Výborné výkony v prvních dvou kolech předvedl odchovanec Tomáš Vlček, který se rozehrál na hostování v Pardubicích.

A problémem pro švédského stopera je, že vyhlídky nejsou ideální. Tato trojice je pevná a pokud nepřijde zranění, moc se zřejmě měnit nebude. Do toho se do tréninku pomalu zapojí Sherif Sinnyan, velký oblíbenec trenérů, který zřejmě také dostane určitý prostor. A aby toho nebylo málo, podle generálky je v hierarchii před Ousouem i Taras Kačaraba.

Pozice švédského obránce, který neodehrál v nové sezóně ještě ani minutu, tak není ideální. To ani pro klub, který doufal v kvalitní prodej. Bude zajímavé sledovat, jestli se Ousou dokáže do sestavy během sezóny vrátit.

Zdroj: SK Slavia Praha

Reklama

Oblíbené

Copyright © 2017-2024 RUIK Digital s. r. o. | Sportovní zprávy, výsledky, preview a tipy na sázení zdarma - Fotbal, Hokej, Tenis, Oktagon, UFC, Esport a F1. Ministerstvo financí varuje: Účastí na hazardní hře může vzniknout závislost! Zákaz účasti osob mladších 18 let na hazardní hře.