Spojte se s námi

Bundesliga

Jednička v brance Borussie Dortmund končí reprezentační kariéru

Zveřejněno

dne

Švýcarský gólman, který od roku 2015 působí v Borussii Dortmund, se rozhodl ukončit reprezentační kariéru. Alespoň tedy dočasně. Osmadvacetiletá jednička vestfálského celku to oznámila na svém instagramovém účtu, v němž prozatímní pauzu vysvětluje.

View this post on Instagram

Liebe Fans, Ihr habt es vielleicht schon gelesen: Ich habe mich dazu entschieden, zumindest in diesem Jahr in eine Art Standby-Modus zu schalten, was meine Nationalmannschafts-Karriere angeht. Seid Euch sicher, dass mir dieser Schritt alles andere als leicht fällt und dass ich ihn mir wirklich lange überlegt habe. Auch das Schreiben dieser Zeilen geht mir nicht leicht von der Hand. Es war und ist für mich einfach die größte Ehre überhaupt, das Trikot meines Heimatlandes tragen zu dürfen. Darüber steht nichts, aber auch gar nichts mehr! Ich habe jede Sekunde, die ich mit diesem Team auf dem Rasen verbringen durfte, genossen und geliebt. Und wie gesagt: Ich schließe nicht aus, dass in Zukunft weitere Einsätze hinzukommen, die mich mit Stolz erfüllen würden. Sollte Not am Mann sein, und ich wäre für den Trainerstab die bestmögliche Alternative, würde ich meiner Verantwortung selbstverständlich gerecht werden und immer helfen, wo ich kann. Das habe ich dem Verband versprochen. Und dazu stehe ich! Nach sechs Jahren und drei Turnieren für die Schweizer Nationalmannschaft ist in mir während der vergangenen Wochen aber die Entscheidung gereift, mich vorerst voll auf meinen Verein, Borussia Dortmund, fokussieren zu wollen. Ich hoffe, dass junge Schweizer Torhüter die Chance nutzen werden, um sich im Training von Vladimir Petkovic und Patrick Foletti zu beweisen und wichtige Erfahrungen rund um das Nationalteam zu sammeln. Ich bitte Euch alle um Verständnis für meine Entscheidung, die für den einen oder anderen sicher schwer nachzuvollziehen sein wird. Ich versichere Euch, dass ich auch während der Zeit, in der ich nicht für die Schweiz auflaufe, der größte Fan unserer Auswahl sein werde! Euer Roman Bürki

A post shared by Roman Bürki (@rbuerki) on

„Buďte si jisti, že tento krok pro mne byl cokoliv, jenom ne lehký,“ vysvětluje Bürki složitost svého rozhodnutí v příspěvku s tím, že o něm velice dlouho přemýšlel. „Bylo pro mě vůbec největší ctí, že jsem mohl oblékat dres mojí vlasti. Neexistuje nic většího. Každou sekundu, kterou jsem v tomto týmu mohl strávit na hřišti, jsem si užíval a miloval. A jak bylo řečeno – nevylučuji, že v budoucnu další zápasy přibudou,“ pokračuje švýcarský gólman.

Jednička Dortmundu připouští návrat v případě, že by Švýcarsko mělo hráčskou nouzi a kdyby pro trenérský štáb byl právě Bürki nejlepší alternativou. „Dostál bych svojí zodpovědnosti a pomohl bych tam, kde by to šlo. To jsem svazu slíbil a za tím také stojím,“ utvrzuje svá slova.

Svůj konec odůvodňuje Bürki tím, že se chce zaměřit po šesti letech v reprezentaci na klubový fotbal a tedy své působení v Borussii Dortmund. Zároveň nechce stát v cestě mládí: „Věřím, že mladí švýcarští brankáři využijí šanci, aby při tréninku s Vladimirem Petkovicem a Patrickem Folettim předvedli a sbírali důležité zkušenosti v reprezentaci.“

Na závěr již bývalý švýcarský reprezentant všem děkuje za pochopení a ujišťuje, že i při své absenci bude tím největším možným fanouškem Švýcarska a jeho fotbalové reprezentace.

Nutno však podotknout, že Bürki od svého debutu v roce 2014 zvládl pouze 9 startů za reprezentaci. Švýcarskou jedničkou je totiž dlouhodobě Yann Sommer, tedy další bundesligový gólman, který působí v Borussii Mönchengladbach.

Reklama
Klikněte pro komentář

Zanechte odpověď

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Tato stránka používá Akismet k omezení spamu. Podívejte se, jak vaše data z komentářů zpracováváme..

Reklama

Ruik Football Talk

Reklama