Spojte se s námi


Fotbal

Jednička na EURO? Kovář, i když nechytá pravidelně, říká Sňozík. Duo ze Slavie to bude mít těžké

Mistrovství Evropy v Německu se kvapem blíží a trenér Ivan Hašek bude muset dumat nad brankářskou otázkou. K dispozici má hned několik kvalitních brankářů, ikona Bohemians Radek Sňozík mu nabízí toho nejmladšího.

Publikováno

dne

Mistrovství Evropy v Německu se kvapem blíží a trenér Ivan Hašek bude muset dumat nad brankářskou otázkou. K dispozici má hned několik kvalitních brankářů, ikona Bohemians Radek Sňozík mu nabízí toho nejmladšího.

Po konci legendárního Petra Čecha měla česká reprezentace jasně stanovené trio – Tomáš Vaclík, Jiří Pavlenka, Tomáš Koubek. Všichni tři brankáři z top soutěží. Poté do hierarchie začal promlouvat Ondřej Kolář, který se ve Slavii rozchytal do životní formy.

Jenže po osudném „Roofově“ zranění prakticky skončila i Kolářova reprezentační kariéra. Naopak šanci začal dostávat Jindřich Staněk, který se v Plzni stal nejlepším brankářem ligy a při Vaclíkově absenci minut i faktickou jedničkou národního týmu. A svůj prostor měl i Aleš Mandous, který se ujmul pozice jedničky ve Slavii po Kolářovi.

A pak jsou tu ještě dvě zajímavá jména. Matěj Kovář, který loni ukázal kvalitu ve Spartě a momentálně je součástí skvěle šlapajícího Leverkusenu, a Václav Hladký. Proti 33letému brankáři hraje trochu věk, na druhou stranu je oporou Ipswiche bojujícího o Premier League.

Pokud by se Staněk nezranil, asi by o pozici jedničky nepřišel. Jenže podzimní zranění jej trochu vykolejilo, po zimním přestupu do Slavie je opět na marodce a nestihne začátek jara. A co když se Aleš Mandous rozchytá natolik, že už jej pak do branky nepustí?

„V současné době je těžké vybírat jedničku reprezentace, protože se zranil Jindra Staněk. Ale jsem si jistý, že za půl roku se jednička vykrystalizuje. Za mě bude nejlíp vypadat Matěj Kovář,“ uvedl v rozhovoru pro iSport bývalý brankář Bohemians Radek Sňozík.

„Jasně, nechytá pravidelně. Ale dostává šanci v evropských pohárech, což podle mě není vůbec špatné. Je v Leverkusenu půlrok, dostal nedávno čuchnout i v Bundeslize. To je dobrá vizitka. Výhledově pro EURO bych to viděl na Kováře,“ dodal současný trenér brankářů sparťaňské devatenáctky.

Kovář, Staněk a dál?

Jak by tedy mohla vypadat závěrečná trojka na EURO? Je pravděpodobné, že Kovář v ní chybět nebude, ať už jako jednička, či jako dvojka nebo trojka pro sbírání zkušeností do dalších let. Ale kdo další? Staňkova role se bude odvíjet od pozice ve Slavii.

Pokud se uzdraví, dostane do formy a odchytá většinu jara, na 99 % jej nominace nemine. Jenže tím by nejspíš přišel o místo Aleš Mandous, který jezdil s reprezentací docela pravidelně. Z pozice dvojky v klubu by to bylo ale nereálné.

„Jeden z nich nebude chytat. A kdo nebude, bude mít složité, aby se dostal do reprezentační trojky. Trenér podle mě nevezme ze Slavie oba dva,“ dodává Sňozík.

Na druhou stranu i Pavlenka od října vypadl ze sestavy Brém, Koubek v této sezóně ještě neodchytal soutěžní zápas. Zabojovat o EURO bude chtít jistě i Tomáš Vaclík, který je aktuálně bez angažmá. Navíc Mandous kvůli Staňkově zranění začne jaro v brance a nikde není napsané, že si tuto pozici neudrží i nadále.

Zdroj: iSport

Reklama

Oblíbené

Copyright © 2017-2024 RUIK Digital s. r. o. | Sportovní zprávy, výsledky, preview a tipy na sázení zdarma - Fotbal, Hokej, Tenis, Oktagon, UFC, Esport a F1. Ministerstvo financí varuje: Účastí na hazardní hře může vzniknout závislost! Zákaz účasti osob mladších 18 let na hazardní hře.