Spojte se s námi


Fortuna liga

Jeden útočník jim pláchl do Plzně, náhrada za něj ale vypadá slibně! Moravský klub zlanařil hráče z Itálie

Po odchodu klíčového forvarda do Viktorie Plzeň se ambiciózní český celek usilovně snažil získat za něj adekvátní náhradu. Tou se nakonec stal útočník, který přichází do Česka z italského fotbalového prostředí.

Publikováno

dne

Po odchodu klíčového forvarda do Viktorie Plzeň se ambiciózní český celek usilovně snažil získat za něj adekvátní náhradu. Tou se nakonec stal útočník, který přichází do Česka z italského fotbalového prostředí.

Idjessi Metsoko zamířil z Vyškova na půlroční hostování s opcí na případný trvalý přestup do prvoligové Viktorie Plzeň. Moravané tak za něj museli hledat vhodnou náhradu do útoku.

Stal se jí na poslední chvíli jiný cizinec Raimonds Krollis. Ten bude ve Vyškově hostovat z druholigové italské Spezie, za níž si v loňském ligovém ročníku zahrál i ve slavné Serii A.

Krollis přichází do Vyškova na hostování. Podle informací serveru Calcio Spezia si navíc druholigový český klub vyjednal také opci na trvalý přestup ve výši 1,5 milionu eur.

Pokud by po sezoně Vyškov lotyšského útočníka skutečně koupil, bude Spezia disponovat právem obdržet 20% podíl z jeho případného dalšího prodeje. Takové jsou podmínky.

Krollis měl původně namířeno do Triestiny, avšak přestup se nestihl zrealizovat. Reprezentant Lotyšska proto nakonec trochu překvapivě míří do druhé nejvyšší české fotbalové soutěže.

22letý nadaný hráč v minulé sezoně odehrál 4 utkání v Serii A. Letos si na své konto připsal 11 startů v Serii B. Střelecky se však ani v jednom z duelů prosadit nedokázal.

Do italské Spezie zamířil Krollis vloni v zimě z Valmiery, Italové za něj zaplatili 1,2 milionu eur. Na Apeninském poloostrově se ovšem nedokázal prosadit, jak by se od něj očekávalo.

To v lotyšské lize se mu předtím dařilo o poznání lépe. Ve 106 duelech tamní soutěže se blýskl 52 vstřelenými góly a 18 asistencemi. Pokud mu to takto bude pálit i v Česku, mohou si ve Vyškově mnout ruce.

Zdroje: Calcio Spezia, MFK Vyškov, Transfermarkt, X

Reklama

Oblíbené

Copyright © 2017-2024 RUIK Digital s. r. o. | Sportovní zprávy, výsledky, preview a tipy na sázení zdarma - Fotbal, Hokej, Tenis, Oktagon, UFC, Esport a F1. Ministerstvo financí varuje: Účastí na hazardní hře může vzniknout závislost! Zákaz účasti osob mladších 18 let na hazardní hře.