Reklama

Je to oficiální. Všech šest klubů Premier League opouští Superligu

Ve dnech minulých visela nad fotbalovou Evropou obrovská mračna. Vypadá to však, že se žádná ukrutná bouře konat nebude, všech šest týmů Premier League potvrdilo svou neúčast v nově vzniklé Superlize.

Zdroj: West Bromwich Albion

Velký plán Florentina Péreze se pomalu, ale jistě rozpadá. Což je pro absolutní většinu fanoušků evropského fotbalu velké štěstí a zároveň velká úleva.

Právě po neustálých vysoce negativních reakcí z řad fanoušků jednotlivých celků se “velká šestka” rozhodla neúčastnit se nově vzniklé Superligy.

Prvním anglickým klubem, který nakonec účast odmítl, byl Manchester City. K němu se o pár hodin později připojila Chelsea, no a nyní i další čtyři giganti anglického fotbalu.

Londýnský celek sídlící na Emirates Stadium přišel s touto omluvou: “Především nikdy nebylo naším záměrem vyvolat takový rozruch. Jsme tady, abychom chránili Arsenal a jeho budoucnost. Na základě vašich reakcí jsme se nakonec rozhodli od tohoto projektu ustoupit. Udělali jsme chybu a omlouváme se za ní.”

K rozhodnutí Manchesteru City se vyjádřil i sám Alexander Ceferin: “Je mi potěšením přivítat takový klub, jakým Manchester City je, zpět. Jsem rád, že s nimi nadále budeme moci spolupracovat a budovat lepší budoucnost.”

Hlavním faktorem, proč se anglické kluby takto rozhodly, jsou již zmíněné nekonečné vlny negativních reakcí po celé Evropě. Dalším faktorem bylo také to, že se těmto celkům zkrátka nelíbilo nařízení opustit domácí soutěže.

Výsledek celého plánu se ovšem ani trochu nezamlouvá Florentinu Pérezovi: “S příjmy, které momentálně z Ligy mistrů máme, fotbal pomalu zabijeme. Ať už se jedná o evropské giganty či průměrné celky a malé kluby, návštěvnost a zájem je menší, s tím jsou spojené i nižší finanční prostředky. Nový formát Ligy mistrů vše zničí.”

Zdroj: Bleacher Report Football

Mohlo by vás zajímat

Komentáře

  1. Od prvního dne sem píšu, že to jen jen zinscenovaná komedie jak z Uefa vytáhnout více peněz pro ty největší kluby a žádná superliga nevznikne. Nyní začne porcování medvěda pro top týmy v lize mistrů a ty drobky zbydou na konfederační ligu. Touto komedií dali Uefa nůž na krk, Uefa je v pasti, stejně tak malé kluby. Supertrik jim vyšel.

    • Jenže právě díky těm velkým klubům má UEFA hodně významnou část příjmů. A nemyslím si, že to mělo skončit takhle. Normálně to chtěli hrát. Takový odpor fanoušků nečekali, tak hodili zpátečku. Nicméně celá situace ukázala, co je UEFA zač. Parta vyžírek. Takže svůj účel to splnilo.

  2. Anglické kluby z Top6 si myslely, že budou hrát současně Superligu i Premier League. To by ale znamenalo, že by dále rozšiřovaly kádry a vykoupily by kvalitní hráče z ostatních klubů PL. S tím nutně narazily a když zjistily, že to neprojde a o PL by přišly, tak pochopitelně ze Superligy vycouvaly, protože vyměnit své jisté vysoké příjmy za sice snad ještě podstatně vyšší, ale nejisté, to by bylo příliš velké podnikatelské riziko.

  3. Já bych ještě zastropoval platy hráčů. Nevidím důvod jim platit takový peníze. Kvalitní fotbal se dělá srdcem a ne penězi. Věřím, že by se za pár let našly nové hvězdy, které by hráli krásný fotbal i za podstatně méně peněz.

ZANECHAT ODPOVĚĎ

Zadejte svůj komentář!
Zde prosím zadejte své jméno

Tato stránka používá Akismet k omezení spamu. Podívejte se, jak vaše data z komentářů zpracováváme..

Oblíbené

Nenápadné hvězdy! Koho sledovat na Euru?

Do začátku Eura zbývá měsíc. 11. června turnaj otevře utkání Turecka s Itálií, Češi se poprvé představí tři dny nato. Jaké hráče se vyplatí na evropském šampionátu sledovat, přestože se o nich tolik nemluví.

Není pro Adama Hložka čas na přestup? Sparta mu začíná být malá

Adam Hložek je, co se fotbalových schopností týče, nepochybně největší český talent od dob Tomáše Rosického. Ve Fortuna lize už kroutí třetí sezónu, je mu přitom stále teprve 18 let.

Plzeň chce být na přestupovém trhu aktivní! Zájem má o tři záložníky, brankáře a mladého stopera Karviné

Plzeňská Viktoria nechce být pozadu, a tak již jedná o posilách na ročník 2021/22. V současné době se v klubu hojně spekulují jména tří záložníků, brankáře a stopera. O kom je řeč?