Spojte se s námi


Fotbal

Je to oficiální! Velký talent českého fotbalu si zahraje v Itálii za osmý tým ligové tabulky věhlasné Serie A

Pro mladého hráče se sen o přestupu do velké ligy stává skutečností, česká fotbalová naděje míří do italské Serie A, kde bude hájit barvy aktuálně osmého týmu tabulky. Vedle něj přichází i posila z Argentiny.

Publikováno

dne

Pro mladého hráče se sen o přestupu do velké ligy stává skutečností, česká fotbalová naděje míří do italské Serie A, kde bude hájit barvy aktuálně osmého týmu tabulky. Vedle něj přichází i posila z Argentiny.

Leoš Tupec se stal hráčem italské Bologni, která jej na přestup získala z východočeských Pardubic. Teprve šestnáctiletý útočník se tak porve o svou šanci představit se v budoucnu ve slavné Serii A.

O tom, že by Tupec mohl zamířit na Apeninský poloostrov, se začalo spekulovat před více než týdnem. „Nabídka dorazila a my ji řešíme,“ potvrdil v té době sportovní ředitel Pardubic Vít Zavřel.

Teď už je hotovo a hráč míří do Itálie. Není však jediným nadaným útočníkem, kterého Bologna v krátké době ve svém poměrně našlapaném kádru přivítá.

Italský mančaft potvrdil též příchod talentovaného Santiaga Castra, devatenáctiletého forvarda z Vélezu. Ten s Bolognou podepsal kontrakt platný až do roku 2028, Vélez by za něj měl obdržet zhruba jedenáct milionů eur.

Za Bolognu hrál v minulosti i Krejčí

Zatímco Tupec začne v juniorce, Castro by měl dostat šanci hned v A-týmu. Pro českého útočníka půjde pochopitelně o první zahraniční angažmá, které pro něj bude jako křest ohněm.

Za Bolognu v minulosti nastupoval i jiný český fotbalista, který v současné době také působí na východě Čech, ale v konkurenčním Hradci Králové, a to bývalý reprezentační křídelník a někdejší opora pražské Sparty Ladislav Krejčí.

Tupec se na konci ledna objevil v týmu české fotbalové reprezentace do šestnácti let, jež sehrála přátelské mezistátní utkání se stejně starým výběrem Turecka.

Do ciziny tak mladičký útočník zamířil ještě dříve, než se vůbec stihl prosadit v Pardubicích. V Itálii to bude mít velmi náročné, pokud si jednou bude chtít zahrát vysněnou Serii A.

Zdroj: inFotbal, FK Pardubice

Reklama

Oblíbené